Hrdinové 2 - Největší příběhy českého hokeje

Peticenemocnicesusice.cz Hrdinové 2 - Největší příběhy českého hokeje Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

AUTOR: Ondřej Fuczik

NÁZEV SOUBORU: Hrdinové 2 - Největší příběhy českého hokeje.pdf

POPIS

Kdo byla naše první hokejová hvězda? Který český hokejista vyhrál tenisový Wimbledon? Proč skončili mistři světa z roku 1947 ve vězení? Kteří hráči si na protest proti sovětské okupaci zalepili rudé hvězdy na dresu? Kdo byl první český hráč v NHL? A trenér? Kolik našich hráčů muselo emigrovat do zahraničí? Který český hokejista byl spoluhráčem Wayna Gretzkyho a který český brankář ho rozplakal?Kniha Hrdinové 2: Největší příběhy českého hokeje je pokračováním publikace věnované historii české kopané. Náš záměr zůstává stejný. Chceme s nejslavnějšími okamžiky a příběhy seznámit nejmladší generaci milovníků tohoto sportu a zároveň jeho významné momenty připomenout těm, kteří je s našimi hokejisty prožívali. Znovu je nadchnout pro osudy těch nejslavnějších, pro jejich talent a vítězství i prohry.Kdo byl první český vítěz Stanley cupu? Který náš hráč se stal nejvíckrát mistrem světa? Kteří naši hráči dokázali vyhrát ceněná vítězství v NHL, na MS a olympijských hrách? A jak se jmenoval útočník, který kouřil cigarety mezi třetinami svých zápasů za Vancouver?Chceme čtenářům nabídnout to nejlepší z naší hokejové historie i současnosti. Vzniká bohatě ilustrovaná kniha s několika komiksovými příběhy, tvořená našimi nejslavnějšími hokejovými osobnostmi a událostmi.Naší snahou je představit hokej jako součást našeho života, na kterou můžeme být pyšní a zároveň k ní přistupovat kriticky. Čeští hokejisté patří dlouhodobě do úzké skupiny nejúspěšnějších hráčů světových týmů a naši pozornost si bezesporu zaslouží.Víte, kterému hráči se přezdívalo „Kapřík“? A jak tvrdě pálí „Guma“? Kdo byla slavná kladenská dvojčata? Vybavíte si hráče proslulé vsetínské generace? Nebo to, který hráč reprezentoval Kanadu i Českou republiku?Příběh českého hokeje vyprávíme od jeho počátků na začátku 20. století. První pražské kluby sehrávají svá utkání v roce 1901 a už v prvním desetiletí nového století se naši hokejoví mušketýři účastní i prvních mezinárodních turnajů. Se vznikem samostatné republiky přibývají další a další úspěchy, čeští hokejisté jsou od počátku mezi nejlepšími v Evropě, pomalu konkurují i „neporazitelné“ Kanadě. Klub LTC vítězí v nejprestižnější klubové soutěži, objevují se první hokejoví hrdinové. Ti nejslavnější se stanou obětí komunistické perzekuce počátku 50. let. Následují nekončící boje se sovětskými hokejisty, slavná vítězství na mistrovství světa i těžké prohry. Období emigrace, ale i boje za svobodnou Českou republiku. Nagano. Úspěchy i nezdary. Úspěchy převažují.Hokejoví hrdinové jsou zapsáni v srdcích mnoha generací našich fanoušků. Pojďme jejich příběhy znovu připomínat – máme být na co hrdí!

Trávit čas knihou Hrdinové 2 - Největší příběhy českého hokeje! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Hrdinové 2 - Největší příběhy českého hokeje a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Hrdinove 2 nejvetsi pribehy ceskeho hokeje | HLEDEJCENY.cz

Hrdinové 2: Největší příběhy českého hokeje. 20.11.2019 15:00 . ... Na to vše najdete v knize Hrdinové 2 odpověď. Vznik knihy podpořil výrobce Bohemia Chips, které jsou již dlouhou dobu spjati s podporou ledního hokeje na tuzemských zimních stadionech. "Události nejen z historie ale i současnosti ledního hokeje nás jsou ...
Hokejoví hrdinové jsou zapsáni v srdcích mnoha generací našich fanoušků. Pojďme jejich příběhy znovu připomínat - máme být na co hrdí! Výpravná kniha na několika stovkách stran vypráví zásadní okamžiky spojené s historií nejúspěšnějšího českého sportu - ledního hokeje. Chceme na mladé přenést hrdinství.