Nadšení a pochybnost

Peticenemocnicesusice.cz Nadšení a pochybnost Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

AUTOR: Friedhelm Mennekes

NÁZEV SOUBORU: Nadšení a pochybnost.pdf

POPIS

Představit osobnost a dílo Friedhelma Mennekese v širším výběru jeho klíčových textů českému prostředí je podstatné hned v několika ohledech. Tento originální stavitel mostů mezi různými světy, a to nejen mezi světem umění a světem náboženství, přináší podnětné impulsy do různých prostředí. Prvně český čtenář získá podrobný náhled do výjimečného světa umění německé kulturní metropole v Kolíně nad Rýnem v posledních více než dvaceti letech. Mennekesův projekt Stanice umění u Sv. Petra se stává místem dalekého vyzařování a to nejen v rámci Spolkové republiky, ale i do zahraničí: USA, Španělsko, Polsko, Irák, Rakousko aj. Mnohé z „mennekesovských“ metod dialogického přístupu mezi starým a novým uměním, respektive dočasné instalace současného umění do historických budov, jsou východisky a referencemi kvality pro podobné současné pokusy jak v církevní oblasti, tak v oblasti muzeologie a galerijního provozu. F. Mennekes je proto vyhledáván jako expert nejen v univerzitním světě, ale i ve světě současných galerií a muzeí.První část výboru obsahuje mj. úvahu o možnostech působení "nového umění" v tradičním sakrálním prostoru, studii Rubens a jezuité, polemický Dopis znepokojenému katolíkovi, rozhovory s Josephem Beuysem a Christianem Boltanskim či texty o Francisi Baconovi, Young-Jae Leeové, Anishi Kapoorovi, Martinu Creedovi, Jamesi Lee Byarsovi a Eduardu Chillidovi.

Hledáte knihu Nadšení a pochybnost? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2013 a autorem je Friedhelm Mennekes? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Friedhelm Mennekes Nadšení a pochybnost | CTU

Pokud je mi známo, "mimo rozumnou pochybnost" je v americkém právním řádu nutno prokázat vinu, nikoli nevinu. (Ono je to svým způsobem analogické i v českém právu.) Obžaloba vytváří verzi případu a porota rozhoduje o vině, přičemž má souhlasit, pokud o té vině má ony "rozumné pochybnosti". Obhajoba je na tom jinak.
Heureka.cz vám poradí, jak vybírat Knihy. Máte vybrané filtry: pochybnost