Starověký Egypt

Peticenemocnicesusice.cz Starověký Egypt Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

AUTOR: none

NÁZEV SOUBORU: Starověký Egypt.pdf

POPIS

V roce 1922 ohromil svět velkolepý objev. Lidé ze všech koutů planety napjatě sledovali, jak Howard Carter pomalu odhaloval bohatství nově nalezené Tutanchamonovy hrobky. Svět zasáhla egyptománie. Rituály a víra této vysoce rozvinuté společnosti se znovu dostaly do centra dění. Byl to ten nejzásadnější zlom v egyptologii od nalezení Rosettské desky Napoleonovými muži a jejího rozluštění na začátku 19. století.Ve Velké knize starověkého Egypta se přesuneme v čase a projdeme se po břehu Nilu, abychom zjistili, proč se z této společnosti stala jedna z nejmocnějších starověkých civilizací. Představíme ty nejslavnější i nechvalně proslulé faraony, podíváme se na úžas budící pomníky, které byly vztyčeny na jejich počest, a přiblížíme náboženské principy, které v Egyptě řídily každodenní život. Odhalíme hrůzu nahánějící pohřební rituály, jež zajišťovaly bezpečnou cestu do posmrtného života, a rozkódujeme hieroglyfy, které zdobí dochované chrámy i papyrya to vše díky dechberoucím a zasvěceným textům, ilustracím a fotografiím.Přeneste se s námi do starověkého Egypta!

Starověký Egypt je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor none. Přečtěte si s námi knihu Starověký Egypt na peticenemocnicesusice.cz

DUMY.CZ Materiál Starověký Egypt - prezentace

Egypt byl osídlen již v paleolitu; zemědělství sem bylo přeneseno z „úrodného půlměsíce". První vesnice zde vznikaly již v osmém tisíciletí před Kristem (např. osada Fajjúm - fajjúmská kultura, 5450 před Kristem). Klimatické změny před několika tisíci lety způsobily, že většina Egypta se stala pouští.
Starověký Egypt trval o 1000 let déle, než existuje křesťanství, a cca 800 let déle než druhá superdlouho trvající civilizace, Čína. Tady máme kulturu, která vydržela déle než západní civilizace, a skončila dříve, než se "západ" dokonce i zrodil. Příště se podíváme na Peršany a Řeky.