Sonny boy

Peticenemocnicesusice.cz Sonny boy Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

AUTOR: Annejet van der Zijlová

NÁZEV SOUBORU: Sonny boy.pdf

POPIS

Píše se rok 1930. Rika van der Lansová, jež spolu se svými čtyřmi dětmi utekla od muže, se rozhodne svou tíživou finanční situaci řešit pronajímáním pokojů. Prvním podnájemníkem v jejím malém haagském bytě se stává tichý a uzavřený černý student ze Surinamu Waldemar Nods. Navzdory značnému věkovému rozdílu, odlišnému původu i barvě pleti mezi nimi vzniká láska, jíž mnozí nedávají dlouhého trvání, a po roce se jim narodí syn. V kosmopolitní a liberální haagské čtvrti Scheveningen si Rika s Waldemarem zařídí malý penzion, jehož dveře jsou otevřeny všem, stejně jako je doširoka rozevřené Ričino srdce, vášnivě a nesobecky milující a se vší urputností bojující za nespoutanost, lásku svých dětí i svou netypickou rodinu. Po obsazení Nizozemska nacisty zde Rika s Waldemarem zcela samozřejmě začnou ukrývat Židy, politicky pronásledované i dezertéra. V roce 1944 jsou však prozrazeni... Mnohé skutečné lidské osudy plné zvratů, výšin i pádů, lásky a vášní, touhy po svobodném a naplněném životě leckdy předčí i smyšlené příběhy romanopisců. Annejet van der Zijlová s pomocí archivních dokumentů, soukromé korespondence, fotografií a vzpomínek pamětníků vykresluje autentický obraz nekonvenční ženy, která bojuje o své právo na svobodu a ztrácí svůj život v boji za svobodu ostatních. V Nizozemí získala kniha v roce 2006 literární cenu Witte (Littéraire Witte Prijs), v únoru 2010 se na její motivy začal natáčet celovečerní film, který bude mít premiéru v lednu 2011.

Trávit čas knihou Sonny boy! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Sonny boy a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Sonny Boy - Al Jolson (1928) - YouTube

"Sonny Boy" is a song written by Ray Henderson, Bud De Sylva, and Lew Brown.The hyper-sentimental tearjerker was featured in the 1928 talkie The Singing Fool.Sung by Al Jolson, the 1928 recording was a hit and stayed at #1 for 12 weeks in the charts and was a million seller.
Sonny Boy Lyrics: Climb up on my knee Sonny Boy / Though you're only three Sonny Boy / You've no way of knowing / There's no way of showing / What you mean to me Sonny Boy / When there are grey