Slovník korejské literatury

Peticenemocnicesusice.cz Slovník korejské literatury Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

AUTOR: Miriam Löwensteinová

NÁZEV SOUBORU: Slovník korejské literatury.pdf

POPIS

Počátky korejské státnosti a svébytné korejské civilizace, která dlouho tvořila jakýsi most mezi Čínou a Japonskem, sahají už před počátky našeho letopočtu. Slovník obsahuje úvodní přehledovou stať zahrnující vývoj korejské literatury od nejstarších dob až po současnost. Poté následuje slovníková část, kde v abecedním řazení jsou uvedeni nejvýznamnější autoři, ať již psali klasickou čínštinou, anebo korejsky. Biografické medailony obsahují jak základní životopisné údaje, tak i přehled díla, a to včetně překladů do češtiny i slovenštiny.Slovník zahrnuje i anonymní díla, skupiny či literární časopisy a typické žánry (prozaické, poetické i dramatické).

Slovník korejské literatury je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Miriam Löwensteinová. Přečtěte si s námi knihu Slovník korejské literatury na peticenemocnicesusice.cz

Slovník korejské literatury - Miriam Löwensteinová | Knihy ...

Knihovna je do odvolání uzavřena, všechny plánované akce se ruší. Od 13. 3. 2020 neúčtujeme žádné sankční poplatky. Využijte naše služby z domova.
Slovník obsahuje úvodní přehledovou stať zahrnující vývoj korejské literatury od nejstarších dob po současnost. Poté následuje slovníková část, kde v abecedním pořadí jsou uvedeni nejvýznamnější autoři, ať již psali klasickou čínštinou, anebo korejsky.