Spánek a snění

Peticenemocnicesusice.cz Spánek a snění Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

AUTOR: Alena Plháková

NÁZEV SOUBORU: Spánek a snění.pdf

POPIS

Publikace podává systematický a čtivý výklad psychologických a fyziologických aspektů spánku, zaměřený na jeho funkce, stadia i nejběžnější poruchy, včetně přehledu metod jejich diagnostiky a psychoterapie. Autorka prezentuje nejnovější teorie spánku a snění, výsledky výzkumů spánkové deprivace či vybavování snů. Zabývá se různými druhy snových zážitků, možnostmi jejich interpretace a terapeutického využití. Zvláštní pozornost je věnována lucidnímu a dennímu snění. Kniha je určena klinickým a poradenským psychologům, psychiatrům, antropologům a studentům těchto oborů, stejně jako širší veřejnosti, která se zajímá o psychologickou literaturu. Může pomoci při přípravě ke studiu psychologie. Prof. PhDr. Alena Plháková, CSc., dříve působila jako klinická a poradenská psycholožka. V současnosti je členkou Katedry psychologie na FF UP v Olomouci, kde vyučuje obecnou psychologii, dějiny psychologie a úvod do psychoanalytických teorií. Zkoumá typy inteligence a tvořivosti, zabývá se možnostmi výkladu snů. Mimo jiné je i autorkou knih.

Spánek a snění je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Alena Plháková. Přečtěte si s námi knihu Spánek a snění na peticenemocnicesusice.cz

spánek a snění a jeho závady a poruchy - ABZ.cz: slovník ...

Sen, snění a spánek jsou velkými tématy psychologie. Lidé o ně projevovali zájem od samého začátku svých dějin a chtěli jim porozumět. Ve starověku přikládali spánku různé významy, někdy i mimořádné, vzpomeňme Herakleitova výroku, že „bdící se dotýká spícího, spící se dotýká mrtvého".
Spánek a snění 4.5 1 recenze Publikace podává systematický a čtivý výklad psychologických a fyziologických aspektů spánku, zaměřený na jeho funkce, stadia i nejběžnější poruchy, včetně přehledu metod jejich diagnostiky a psychoterapie.