Maorské tetování

Peticenemocnicesusice.cz Maorské tetování Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

AUTOR: H.G. Robley

NÁZEV SOUBORU: Maorské tetování.pdf

POPIS

Tato úplná zpráva o originálním stylu body artu, praktikovaném kdysi mezi Maori, domorodými obyvateli Nového Zélandu, představuje 180 grafik a fotografií autora, bystrého pozorovatele a talentovaného ilustrátora. H. G. Robley se poprvé setkal s maorským uměním během své vojenské služby na Novém Zélandu a o třicet let později vydal tuto klasickou práci etnografie. Kniha, poprvé vydaná v roce 1896, nejenom shrnuje všechna svědectví o tetování z předchozích dob, ale je rozšířená o Robleyho četná pozorování za třicet let života mezi domorodci. Maorské tetování neboli moko sestává z kompozic motivů a znaků, vytvořených barvivem, vpraveným do vyřezané kůže, vypovídajících o rodu nositele, jeho kmenové příslušnosti a spiritualitě. Autor líčí první způsoby, jakým se moko dostalo do povědomí Evropanů, srovnává a nachází rozdíly mezi mužským a ženským mokem, zaměřuje se na vzory a „designy“ ornamentů, tradici zvyku v legendách a písních a praktikování mokomokai: způsobu uchovávání hlav předků a nepřátel.

Trávit čas knihou Maorské tetování! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Maorské tetování a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Tetování na Novém Zélandu

Tetování. Pokud Vás láká tetování, pak navštivte naše studia, kde Vám bude poskytnut profesionální a individuální přístup. Více. O nás. Tetovací studio Tattoo Dragoon vzniklo v roce 1997 v Hodoníně. V roce 2001 jsme otevřeli další studio v centru Brna.
Celé tělo Tradiční maorské tetování: Pokud mluvíme o extrémně tradičních maorských tetováních, pak celé tělo vypadá velmi běžně. Je to proto, že pro lidi domorodé, umění těla je velmi dobrým způsobem, jak se chlubit jejich kulturou a je velmi překvapující, když vidíte smysl pro umění, které mají, i přes ...