Kdo je Bůh?

Peticenemocnicesusice.cz Kdo je Bůh? Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

AUTOR: Jiří Vacek

NÁZEV SOUBORU: Kdo je Bůh?.pdf

POPIS

Největším tajemstvím Starého i Nového zákona je právě odhalení této pravdy: vědomí Já jsem je Bůh i naším pravým Já. Ježíšův výrok: „Otec a Já jedno jsme, ale Otec je větší než Já“, nás učí právě tuto pravdu. Bůh je vědomí Já jsem, které je svou částí i vědomím naším, neboli pravým Já, Kristem, átman v nás.Ve všech dobách a na celém světě se lidé ptali po smyslu života a dospěli k řešení základní otázky naší existence i Boha: „Kdo jsem já a kdo je Bůh?“ Tak se objevila nejrůznější náboženství, která dávala na tyto otázky odpovědi.Jelikož Pravda je jen jedna, všichni, docházeli k jediné odpovědi: Bůh je vědomí Já jsem, které je stejné podstaty jako naše pravé Já. To je také pravý význam výroku, jehož platnost hlásá Starý zákon a potvrzuje Ježíš: „Pravím vám, bohové jste“. Jsme božské podstaty a Bůh je podstata našeho pravého Já, kterému jsme se však tak odcizili, že jsme na ně i na Boha zapomněli.Tutéž pravdu jako Starý zákon a Ježíš, odhalují indičtí mudrci i buddhisté. V základě všech náboženství je poznání Pravdy: „Já jsem, vědomí Já jsem je Pravda i Bůh“.Autor ve své knize odhaluje nejen tuto pravdu, ale na základě svých celoživotních zkušeností podává i návod k duchovní praxi, která vede k dosažení této přímé zkušenosti. Každý, kdo si správně a vytrvale pokládá do svého nitra otázku: „Kdo jsem já, co je mé já?“, určitě i obdrží správnou odpověď, jako ji obdržel Mojžíš, Ježíš, Sokrates, Buddha i Ramana Maháriši. Bible tuto duchovní praxi nazývá vzývání božího jména Já jsem, Indové átmavičárou. V Evropě je zvána introspekcí. Výsledek závisí jen na našem úsilí. Pokud usilujeme upřímně, máme milost, to jest pomoc vědomí Já jsem, zaručenou.

Kdo je Bůh? je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jiří Vacek. Přečtěte si s námi knihu Kdo je Bůh? na peticenemocnicesusice.cz

Kdo je Bůh a jak vypadá? - Proc-krestanstvi

Pravý Bůh je stvořitelem všeho. Nemá počátek ani konec. Právě on nechal do Bible zapsat dobrou zprávu(1. Timoteovi 1:11) Je dárcem života, a proto bychom měli uctívat pouze jeho.(Přečtěte si Zjevení 4:11.)
Všechny informace o produktu Kniha Kdo je Bůh?, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Kdo je Bůh?. Kdo je Bůh? od 185 Kč - Heureka.cz Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu.