Křižácké hrady ve Svaté zemi 1192–1302

Peticenemocnicesusice.cz Křižácké hrady ve Svaté zemi 1192–1302 Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

AUTOR: David Nicolle

NÁZEV SOUBORU: Křižácké hrady ve Svaté zemi 1192–1302.pdf

POPIS

Tento druhý, opět atraktivně pojatý svazek o hradech křižáků na Blízkém východě, je zasazen do doby, kdy musely po neúspěchu druhé křížové výpravy křižácké státy opustit výbojnou politiku a zaměřit se především na zesílení existujících pevností a měst a na stavbu pevností nových. Čtenář má možnost nahlédnout do vývoje a zásad obrany staveb, které se ze značné části dochovaly až do dnešní doby a jsou magnetem cestovatelů z celého světa. Právě tehdy vznikla řada slavných hradů, třeba Crac des Chevaliers, Castel Blanc, Arsúf, Margat, Atlit, Montfort a Akkon, jejichž zbytky ohromují svou impozantností a velkorysostí a v této knize jsou představeny z mnoha zajímavých pohledů.

Hledáte knihu Křižácké hrady ve Svaté zemi 1192–1302? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2009 a autorem je David Nicolle? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Křižácké hrady ve Svaté zemi 1097-1192 - David Nicolle ...

Když jsem dočetl a odložil knížku o křížových výpravách, hlavou se mi honila otázka, jak široké zázemí v zemi pouští a oáz měli rytíři táhnoucí s křížem na půlměsíc. Docela mě překvapilo, kolik středověkých hradů - vázajících se významem ke křížovým výpravám - na Blízkém východě je.
Publikace navazuje na první část, nazvanou Křižácké hrady ve Svaté zemi 1097-1192. Druhá část mapuje situaci ve 13. století, kdy docházelo v závislosti na dějinném vý voji k proměnám křižácké architektury z minulého období. Křižácké hrady se dělily podle místa zbudování na městské, mořské a horské.