Katedrály industriálního věku

Peticenemocnicesusice.cz Katedrály  industriálního věku Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

AUTOR: Zdeněk Nebřenský

NÁZEV SOUBORU: Katedrály industriálního věku.pdf

POPIS

Kniha se zabývá vznikem moderní továrny. Chápe ji nejen jako ekonomické, technické a výrobní místo, nýbrž také jako místo, na kterém pracovali a v němž žili lidé. Tovární komíny, sklady, dílny a haly ohlašovaly příchod „moderních“ časů. S továrnami byla spojována očekávání na vytvoření nových pracovních míst, zvýšení prosperity země i morální obrodu, odstranění zahálky a nečinnosti. Továrny proměňovaly ekonomické, sociální i politické struktury. Patřily mezi hlavní dominanty krajiny. Změnily pracovní a životní návyky většiny obyvatelstva. S přibývajícím počtem továren opouštělo stále více mužů a žen své původní zaměstnání a procházelo branou továrního areálu. V továrnách trávili její zaměstnanci většinu času: staly se jejich novým domovem. Továrny sloužily jako místo vzdělání, kde lidé získávali profesní kvalifikaci. Továrny byly projekčním plátnem, na kterém se odvíjel příběh jedné společenské a ekonomické etapy. Představovaly scénu, která nasvítila ekonomické ziskya ztráty, politická vítězství i porážky, společenské naděje a zklamání.

Trávit čas knihou Katedrály industriálního věku! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Katedrály industriálního věku a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Katedrály industriálního věku levně, cena 258 Kč ...

Příslib blahobytu i strach z rozvratu a nákazy. To vše si naši předci spojovali s továrnami, jejichž dějiny líčí Katedrály industriálního věku. Kniha nabízí pohled na každodennost dělníků, kteří mnohdy chodili do práce nepravidelně, z továren utíkali nebo ignorovali pracovní postupy.
Rok vydání 2008 Nakladatelství Academia ISBN 978-80-200-1656- EAN 9788020016560