Dědictví

Peticenemocnicesusice.cz Dědictví Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

AUTOR: Susan Kay

NÁZEV SOUBORU: Dědictví.pdf

POPIS

Román Susan Kay líčí dramatické životní osudy anglické královny Alžběty I., druhorozené dcery nechvalně proslulého Jindřicha VIII. a jeho druhé manželky Anny Boleynové. Anna svého manžela porodem dcery nevýslovně zklamala a nakonec za své provinění skončila u popravčího špalku. Měla pověst proradné čarodějky a její dcera nesla toto stigma po celý život. Alžběta zdědila po matce uhrančivý půvab a po otci charisma a vysokou inteligenci, ale i překvapivě tvrdou a nevypočitatelnou povahu. Usilovala o ni řada mužů, ale Alžběta odhodlaně bránila své výsadní postavení královny a odmítala se o svou moc s kýmkoli dělit. Opravdové city chovala jen ke své zemi – kvůli Anglii byla ochotna postavit se největším evropským panovníkům, vyhrožovat jim, spřádat neuvěřitelné intriky a dávat v sázku nejen své osobní štěstí, ale i holý život. Susan Kay je vynikající vypravěčka a mezi čtenáři si zasloužila titul „královna historických románů“. Na stránkách Dědictví rozehrává brilantní dialogy historických postav a líčí poměry u anglického královského dvora šestnáctého století tak přesvědčivě, že se čtenář rád nechává strhnout napětím a atmosférou doby dávno minulé.

Dědictví je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Susan Kay. Přečtěte si s námi knihu Dědictví na peticenemocnicesusice.cz

Jak je to s dědictvím v případě úmrtí jednoho z manželů ...

Dědictví se samozřejmě můžeš vzdát, ale tak nějak nechápu proč, i kdyby si se s otcem dál nestýkala, nic nebrání tomu, abys vlastnila podíl po matce. Notářské poplatky zaplatíte napůl nebo je může zaplatit jen jeden, to je na vaší dohodě. Když spolu nemluvíte, tak to dáte asi půl na půl.
Totéž platí, když se člověk rozhodne dědictví přijmout. Jakmile se každý z dědiců vyjádří, provede se soupis majetku a dluhů. Následně notář dědice vybídne, aby uzavřeli dohodu o vypořádání dědictví - samozřejmě vám pomůže dát jí správnou formu, sepíše ji (podle vašich not) za vás.