Hvězdný hrad

Peticenemocnicesusice.cz Hvězdný hrad Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

AUTOR: Enrique Joven

NÁZEV SOUBORU: Hvězdný hrad.pdf

POPIS

Mladý kněz Hector pracuje jako učitel matematiky a fyziky na jezuitské škole v provinčním španělském městečku. Ve volném čase se věnuje luštění Voynichova rukopisu, ilustrované knihy z patnáctého století (dnes v majetku Yaleovy univerzity) napsané neznámým jazykem. Se svými přáteli z on-line skupiny nadšenců se snaží vypátrat tajemství další knihy, popisující fascinující období v dějinách vědy, kdy velikání jako Johannes Kepler a Tycho Brahe mílovými kroky posouvali naše poznání vesmíru. Fakt, že Tycho zemřel za podivných okolností, je jedním z mnoha, jež uvedou do pohybu řadu záhadných událostí spojených s oběma knihami. Byl Tycho Brahe zavražděn Keplerem? Obsahuje tajemný rukopis nějaké esoterické poselství, nebo se jedná o pouhý podvrh? Enrique Joven (1964. Zaragoza) je povoláním astrofyzik. Kniha o Bohu a astronomii je jeho druhým románem. Výprava za odhalením jedné z největších záhad středověku je literární bonbonek, který umně kloubí fakta s fikcí a poutavou formou seznamuje čtenáře se světem středověké vědy. Booklist Pro české čtenáře je kniha mimořádně zajímavá i tím, že příběh tajuplného rukopisu je spojován s největšími středověkými astrology působícími na pražském dvoře císaře Rudolfa II.

Hvězdný hrad je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Enrique Joven. Přečtěte si s námi knihu Hvězdný hrad na peticenemocnicesusice.cz

Spáčův hrad - Barbara Erskine | Databáze knih

Spousta velice zajímavých faktů o vědě a vědcích, zejména astronomech a matematicích přelomu 16. a 17. století, mezi nimiž excelovali především Kepler a Brahe, ale i o (napůl) šarlatánech, přesto mimořádně inteligentních a schopných osobnostech, jako John Dee a Edward Kelley.
První televizní debata a první oficiální oznámení. Novopečený prezident Miloš Zeman v primácké Partii prozradil, kdo mu bude na Hradě radit. A že je to vskutku hvězdný tým! V čele stane jako kancléř dosavadní předseda SPOZ Vratislav Mynář, chybět nebude ani Hana Burianová nebo Hynek Kmoníček.