Pozdrav ze Schlossbergu

Peticenemocnicesusice.cz Pozdrav ze Schlossbergu Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

AUTOR: Dagmar Lieblová

NÁZEV SOUBORU: Pozdrav ze Schlossbergu.pdf

POPIS

Ve svých pamětech se Joseph Rudolph zabývá historií své rodiny i vlastními životními zkušenostmi od dětství a mládí až po dospělost. Popisuje systém školství i výuku na tehdejším gymnáziu, organizaci soudů i požitky tehdejších úředníků. Důležité a zajímavé jsou ovšem jeho vzpomínky na život na Pražském hradě kolem poloviny 19. století. Rovněž se podrobně věnuje některým významným událostem, např. pobytu francouzského krále Karla X. či korunovaci císaře Ferdinanda za českého krále. Zevrubně líčí události roku 1848 v Praze. Kromě historických postřehů se kriticky zamýšlí nad společností 19. století, zejména ve srovnání se stoletím předcházejícím.

Trávit čas knihou Pozdrav ze Schlossbergu! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Pozdrav ze Schlossbergu a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Pozdrav ze Schlossbergu - Martin Halata; Dagmar Lieblová ...

Kniha: Pozdrav ze Schlossbergu (Martin Halata a Dagmar Lieblová). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus!
Pozdrav ze Schlossbergu Paměti Josefa Rudolpha z Wartburgu, syna hradního inspektora Ve svých pamětech se Joseph Rudolph zabývá historií své rodiny