Dva

Peticenemocnicesusice.cz Dva Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

AUTOR: Jan Saudek

NÁZEV SOUBORU: Dva.pdf

POPIS

Prozaická novinka Jana Saudka, ročník 1935, je vlastně staronovinkou. V žánru drobné prózy tu autor otvírá témata, kterým se věnoval intenzivně i ve svých předchozích titulech: láska na každý způsob i pád, vzdalující se dětství, přibližující se smrt. Reálné s vysněným na jedné lodi. Prožité přibarvené fikcí. Fikce okysličená životem. To vše pak stylizované s jistou mírou staromilství, jako rukou psané dopisy, jako listy z deníku, jako vyznání, přiznání, doznání. Jeden z největších českých fotografů druhé poloviny dvacátého století je ve své literatuře vlastně stejný jako ve svém výtvarném projevu: velikášský, přepjatý, brutálně explicitní – ale i citlivý, místy melancholický, přirozeně otvírající okna k metafyzickým dimenzím skutečnosti. Tituly jeho dosavadních beletristických prací, a též jeho první umělecké monografie, ladí s poetikou jeho prozaické novinky na výbornou: Divadlo života (1980), Život, láska, smrt a jiné takové podružnosti (1994), Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec (2000), Tramvaj noci (2008) a Jan Saudek na útěku (2009).

Hledáte knihu Dva? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2017 a autorem je Jan Saudek? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Nové byty na výjimečné adrese | DVA DOMY Praha 8 Karlín

The Department of Veterans' Affairs acknowledges the Traditional Custodians of Country throughout Australia. We pay our respects to Elders past and present. We recognise and celebrate Aboriginal and Torres Strait Islander people as the First Peoples of Australia and their continuing spiritual and cultural connection to land, sea and community.
Spojujeme dvě řemesla: pivovarnické a výčepní. V první půli dne vaříme Místní ležák, od odpoledne pak otevírají kohouty výčepní.