Dva

Peticenemocnicesusice.cz Dva Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

AUTOR: Jan Saudek

NÁZEV SOUBORU: Dva.pdf

POPIS

Prozaická novinka Jana Saudka, ročník 1935, je vlastně staronovinkou. V žánru drobné prózy tu autor otvírá témata, kterým se věnoval intenzivně i ve svých předchozích titulech: láska na každý způsob i pád, vzdalující se dětství, přibližující se smrt. Reálné s vysněným na jedné lodi. Prožité přibarvené fikcí. Fikce okysličená životem. To vše pak stylizované s jistou mírou staromilství, jako rukou psané dopisy, jako listy z deníku, jako vyznání, přiznání, doznání. Jeden z největších českých fotografů druhé poloviny dvacátého století je ve své literatuře vlastně stejný jako ve svém výtvarném projevu: velikášský, přepjatý, brutálně explicitní – ale i citlivý, místy melancholický, přirozeně otvírající okna k metafyzickým dimenzím skutečnosti. Tituly jeho dosavadních beletristických prací, a též jeho první umělecké monografie, ladí s poetikou jeho prozaické novinky na výbornou: Divadlo života (1980), Život, láska, smrt a jiné takové podružnosti (1994), Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec (2000), Tramvaj noci (2008) a Jan Saudek na útěku (2009).

Hledáte knihu Dva? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2017 a autorem je Jan Saudek? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Die DVA - DVA - Versicherungsakademie

DVA's forhandlerværktøjsklub . Jeg ønsker forhandlerlogin til dva.dk og accepterer betingelserne for medlemskab af værktøjsklubben. Tilladelse til kontakt. Vi bruger dine oplysninger til at udsende vores aktuelle kampagner, produkt nyheder og informationer om vores sortiment. Marker hvordan vi må kontakte dig:
Huhahu! Vydali jsme novou desku CHERRIES ON AIR. Je to podcast, kde Chuchel a Kekel pouští svojí oblíbenou hudbu (15 tracků) a taky jí komentují (8 tracků).