Když jsem šel okolo vrat

Peticenemocnicesusice.cz Když jsem šel okolo vrat Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

AUTOR: Jan Jeník z Bratřic

NÁZEV SOUBORU: Když jsem šel okolo vrat.pdf

POPIS

Publikace Když jsem šel okolo vrat... je prvním úplným anecenzurovaným vydáním známých Písní krátkých Jana Jeníka z Bratřic(1756-1845).Soubor lidových písní zaznamenaných Jeníkem z Bratřickvůli erotické explicitnosti řady popěvků nikdy nevyšel v úplnosti,což se týká i edičních počinů po roce 1989. Kniha vychází připříležitosti dvousetletého výročí od vzniku Jeníkova prvního souborulidových písní v roce 1810. Lidové písně jsou v publikaci uvedeny vúplnosti, většina z nich je doplněna komentářem, který přináší pohledna vývoj písně v národní kultuře, v Jeníkových souborech a vnovodobých edicích. Publikaci otevírají úvodní slovo editorů azasvěcená předmluva literárního vědce Aleše Hamana. Následují vlastnípísně z nejmladšího Jeníkova souboru(1838), doplněné v dodatcích písněmi z let 1810 a 1832. Připojena jeediční poznámka (s rozsáhlými poznámkami k rukopisným verzím idosavadním edicím), rejstřík a výběrová bibliografie.

Trávit čas knihou Když jsem šel okolo vrat! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Když jsem šel okolo vrat a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Když jsem šel texty písní

I tyhle noty (Když sem já šel okolo vrat) jsou k dispozici ve verzi interaktivních not. Interaktivní noty umožňují noty přehrát, měnit tempo přehrávání, změnit tóninu, zvětšovat nebo zmenšovat zobrazené noty. Všechny změny se projeví do pár vteřin. Samozřejmostí je i stažení změněných not v PDF formátu.
Když sem já šel okolo vrat . Když sem já šel okolo vrat, zavoňal mně karafiát, /: dyž sem já šel okolo, srdéčko ňa bolelo, že jsem nebyl včera u vás. :/ Ale já k vám zajtra pújdu, vašu mamku prosit budu, /: mamko moja mamko má, já vás prosím pre boha, dajte vy mně vašu céru :/