Abychom nezapomněli

Peticenemocnicesusice.cz Abychom nezapomněli Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

AUTOR: Gillian Purves

NÁZEV SOUBORU: Abychom nezapomněli.pdf

POPIS

Ilustrovaná sbírka 30 pozoruhodných životních příběhů lidí postižených totalitou ze 16 evropských zemí, obsahující fotografie a faksimile dokumentů. Příspěvky 23 veřejnoprávních a nevládních institucí, organizací, muzeí a památníků zabývajících se totalitní minulostí Evropy, sdružených v Platformě evropské paměti a svědomí. Předmluvu napsal francouzský historik Stéphane Courtois, autor Černé knihy komunismu. Čítanku doprovází soubor krátkých dokumentárních filmů o obětech totalit, které jsou ke stažení na linku uvedeném v knize.Účelem čítanky je vzdělat dnešní mladou generaci o tragické totalitní minulosti Evropy a o důležitosti zasazovat se za základní lidská práva, svobody a demokratické hodnoty ve společnosti. Cílem je podpořit lepší porozumění a integraci mezi občany Evropy a pomoci zabránit návratu jakékoliv formy nedemokratické vlády do budoucna.Českou verzi čítanky, která vyšla v září 2013 pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, vydala Platforma evropské paměti a svědomí a Konrad-Adenauer-Stiftung, s podporou Evropského institutu odkazu šoa a ve spolupráci se Spolkem českých právníků Všehrad.

Trávit čas knihou Abychom nezapomněli! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Abychom nezapomněli a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Abychom nezapomněli na smrt - Britské listy

Abychom nezapomněli ... Líbí se: 0. Související články. Pokladničky s Angelinou Jolie. Čínské historické filmy - Kroniky. Parodie filmů: seznam nejlepších. Vojenské filmy (USA): TOP-10 zajímavé ...
Abychom nezapomněli. Ilustrovaná sbírka 30 pozoruhodných životních příběhů lidí postižených totalitou ze 16 evropských zemí, obsahující fotografie a faksimile dokumentů.