Praktikum českých právních dějin

Peticenemocnicesusice.cz Praktikum českých právních dějin Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

AUTOR: Karel Schelle

NÁZEV SOUBORU: Praktikum českých právních dějin.pdf

POPIS

Publikace je doplňující učební pomůckou zejména pro studenty právnických fakult. Publikaci tvoří ukázky právních dokumentů přehledně ilustrující vývoj práva na našem území od dob feudalismu do roku 1948 a k nim se vztahující otázky a úkoly. Jednotlivá témata jsou zaměřena na základní historickoprávní problémy českých právních dějin:- Sociální struktura feudální společnosti;- Panovník, stát, úřady a správa ve středověku;- Právo ve středověku;- Rok 1848 a ústavní vývoj v rakouské monarchii;- Boj za české státní právo v letech 1848–1919;- Národněosvobozenecký boj Čechů a Slováků v období první světové války;- Československá republika (1918–1938);- Ústavní systém meziválečného Československa;- Československá republika (1938–1939);- Odboj a československé prozatímní státní zřízení v Londýně v období druhé světové války;- Poválečný vývoj v oblasti státu a práva.

Trávit čas knihou Praktikum českých právních dějin! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Praktikum českých právních dějin a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Praktikum ceskych pravnich dejin 3 vydani levně | Blesk zboží

Všechny informace o produktu Praktikum českých právních dějin - Schelle Karel a kolektiv, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Praktikum českých právních dějin - Schelle Karel a kolektiv.
Praktikum z českých právních dějin . SCHELLE, Karel, Ondřej HORÁK, Pavel SALÁK, Renata VESELÁ a Ladislav VOJÁČEK. Praktikum z českých právních dějin. / Karel Schelle a kolektiv. Pelhřimov: Jaroslav Samek, 2006. 223 s. 1.sv. ISBN 80-86391-18-3.