Ladislav Žák

Peticenemocnicesusice.cz Ladislav Žák Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

AUTOR: Dita Dvořáková

NÁZEV SOUBORU: Ladislav Žák.pdf

POPIS

Ladislav Žák (1900–1973) se prakticky i teoreticky zabýval problematikou bydlení, navrhováním nábytku a později i řešením dobově aktuálního úkolu minimálního bytu pro sociálně slabé vrstvy. Ve třicátých letech navrhl skupinu pozoruhodných funkcionalistických rodinných domů na pražské Babě, ve kterých v různých variantách uplatňoval spojení otevřených společenských místností a individuálních buněk, které rozpracoval v návrzích domů pro kolektivní bydlení. Důležitým tématem se pro něj stalo spojení stavby s venkovním otevřeným prostorem a přírodním okolím – zahradní úpravou. Později, když opustil architektonickou praxi, začal intenzivněji promýšlet otázky spojené s tvorbou krajiny a ochranou životního prostředí. První Žákova monografie potvrzuje, jak nadčasové bylo myšlení tohoto všestranného umělce.

Ladislav Žák je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Dita Dvořáková. Přečtěte si s námi knihu Ladislav Žák na peticenemocnicesusice.cz

Ladislav Žák - E-VO.CZ (Křičeň) • Firmy.cz

Ladislav Žák se narodil 25. června 1900 v Praze na Královských Vinohradech. V letech 1911 až 1915 studuje klasické gymnázium v Mladé Boleslavi, v letech 1915 až 1919 klasické gymnázium na Malé Straně. Zde se začíná zabývat malbou a především krajinomalbou.
Nejdříve vás do oka udeří ukázkový nesoulad moderních budov a staré zástavby, ve kterém je stále...