Ladislav Žák

Peticenemocnicesusice.cz Ladislav Žák Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

AUTOR: Dita Dvořáková

NÁZEV SOUBORU: Ladislav Žák.pdf

POPIS

Ladislav Žák (1900–1973) se prakticky i teoreticky zabýval problematikou bydlení, navrhováním nábytku a později i řešením dobově aktuálního úkolu minimálního bytu pro sociálně slabé vrstvy. Ve třicátých letech navrhl skupinu pozoruhodných funkcionalistických rodinných domů na pražské Babě, ve kterých v různých variantách uplatňoval spojení otevřených společenských místností a individuálních buněk, které rozpracoval v návrzích domů pro kolektivní bydlení. Důležitým tématem se pro něj stalo spojení stavby s venkovním otevřeným prostorem a přírodním okolím – zahradní úpravou. Později, když opustil architektonickou praxi, začal intenzivněji promýšlet otázky spojené s tvorbou krajiny a ochranou životního prostředí. První Žákova monografie potvrzuje, jak nadčasové bylo myšlení tohoto všestranného umělce.

Ladislav Žák je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Dita Dvořáková. Přečtěte si s námi knihu Ladislav Žák na peticenemocnicesusice.cz

Ladislav Žák: Ledy se hnuly | ParlamentniListy.cz ...

ŽÁK LADISLAV-INTERIÉRY , Vídeňská 239/1,Mikulov,69201 Mikulov na Moravě
Ladislav Žák byl bytostným funkcionalistou okamžitě. Žákova práce patří k vrcholu československé architektury ve třicátých letech. Profesně sice navrhoval luxusní bydlení, v soukromí se ale nadále zabýval posláním architektury a jejím programem pro obyčejné lidi.