Diabetes a sport

Peticenemocnicesusice.cz Diabetes a sport Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

AUTOR: Zdeněk Rušavý

NÁZEV SOUBORU: Diabetes a sport.pdf

POPIS

Diabetes u dětí a mladistvých byl tradičně považován za překážku větší sportovní aktivity. Dramatické zlepšení kvality života diabetiků 1. typu – v důsledku nových technických i farmakologických možností inzulinové terapie – umožňuje mnohým z nich život téměř srovnatelný s jejich zdravými vrstevníky. Přirozeným zájmem se tak mezi diabetiky 1. typu stává sport, včetně jeho závodního provozování. Diabetolog dnes musí být schopen pečovat o aktivně sportujícího diabetika. Riziko hypoglykemie i další nebezpečí spojená se sportem nelze podceňovat, na druhou stranu se lékař dostává do nepříjemného světla, když mladému pacientovi sport zakáže, když on sám zná další diabetiky, kteří se sportu věnovat mohou, a to někdy i vrcholovému.Druhé vydání úspěšné publikace obsahuje i nejmodernější metody léčby a kontroly glykemie, tedy aplikaci inzulinových pump a okamžitého měření glukózy (CGM). Knížka kolektivu autorů vedených jedním z nejuznávanějších českých odborníku v oblasti diabetologie a výživy, prof. MUDr. Zdeňkem Rušavým, Ph.D., je koncipována jako praktický návod pro diabetologa, resp. ošetřujícího lékaře, který se stará o sportující diabetiky 1. typu.

Diabetes a sport je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Zdeněk Rušavý. Přečtěte si s námi knihu Diabetes a sport na peticenemocnicesusice.cz

Sports, Exercise, and Diabetes (for Parents) - Nemours ...

Diabetes is a disorder of metabolism (the body's way of digesting food and converting it into energy). There are three forms of diabetes. Type 1 diabetes is an autoimmune disease that accounts for five- to 10-percent of all diagnosed cases of diabetes. Type 2 diabetes may account for 90- to 95-percent of all diagnosed cases.
If diabetes problems happen and impair a person's abilities during adventure sports, there could be a serious injury, so a doctor's permission and proper preparation are important. If your child is just starting to exercise or play sports, your emotional support is also important.