Meč a lásky

Peticenemocnicesusice.cz Meč a lásky Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2005

AUTOR: Robert Merle

NÁZEV SOUBORU: Meč a lásky.pdf

POPIS

V posledním dílu historické ságy Dedictví otců se síce neuzavíra vypravěčův příbeh, končí však život protagonisty druhého cyklu Ludvíka XIII., a tím se též symbolicky uzavírá předabsolutistické období francouzských dějin.Petr Emanuel ze Sioraku, hrabě z Orbieu, nyní už dvojnásobný otec, šťastně ženatý se svou Kateřinou, síce stárne, ale nemiluje proto o nic méně gentil sesso - ženy mu stále pomáhají nejen při studiu cizích jazyků, ale i v rozkrývání dvorských intrik. Francií totiž otřásají historické zvraty: obnovené napřátelství se Španělskem, třicetiletá válka, narození toužobně očekávaného dědicetrůnu Ludvíka-Bohdana, pozdější Ludvíka XIV., a vzápětí "náhradního dauphina" Filipa, zrada králova favorita Cinq-Marse a jeho poprava, rychle po sobě nasledující smrt kardinála Richelieua a krále-vojáka Ludvíka XIII., povstání frondy...Vypravěc v závěru rehabilituje roli Anny Rakouské, kterou dřív v protikladu k Dumasově idealizaci líčil spíš jako nepřítelkyni Francie, a období jejího regenství s rádcem kardinálem Mazarinem hodnotí velmi pozitivně.

Hledáte knihu Meč a lásky? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2005 a autorem je Robert Merle? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Meč a lásky - bazar knih | ČBDB.cz

při objednávce nad 599,- od nás máte dopravu ZDARMA a objednávky si můžete nově vyzvednout osobně na vybraných pobočkách. Objednávky vyřizujeme co nejrychleji to jde, ale vzhledem k obrovskému zájmu se mohou dodací lhůty o pár dní lišit.Děkujeme vám za vaši trpělivost a pochopení.
A přesto říci životu ano: Psycholog prožívá koncentrační tábor Viktor E. Frankl pdf ulozto