Katyň

Peticenemocnicesusice.cz Katyň Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

AUTOR: Allen Paul

NÁZEV SOUBORU: Katyň.pdf

POPIS

Kniha Katyň - Stalinský masakr a triumf pravdy přináší pohnuté svědectví o nebývalé schopnosti lidí přestát ty nejnesnesitelnější formy tyranie. Je nejen dokonalou analýzou ničivého masakru v Katyni, ale současně i něco mnohem důležitějšího - je to hluboce působivé svědectví o duchovní síle obětí tohoto zločinu a o definitivním triumfu pravdy. Allen Paul se neskrývá se sympatiemi k polskému národu a chápáním jeho mentality. Ve snaze odhalit pravdu je neúmorný a důsledný... Katyň je pro něj symbolem celého tragického osudu Poláků za druhé světové války a především pak vražedné Stalinovy politiky.

Trávit čas knihou Katyň! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Katyň a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Katyň : Filmy

Kniha Katyň - Stalingradský masakr a triumf pravdy přináší pohnuté svědectví o nebývalé schopnosti lidí přestát ty nejnesnesitelnější formy tyranie. Je nejen dokonalou analýzou ničivého masakru v Katynu.
„Katyň" A Wajdy je nejúspěšnějším polským filmem roku 2007. V kině ho viděly už přes 3 miliony diváků. Jednaosmdesátiletý Wajda, jehož otec v Katyni zahynul, tvrdí, že film se snaží ukázat na jednotlivých příkladech život rodin těch, kteří byli posláni na smrt.