Poetika prostoru

Peticenemocnicesusice.cz Poetika prostoru Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

AUTOR: Gaston Bachelard

NÁZEV SOUBORU: Poetika prostoru.pdf

POPIS

Gaston Bachelard, jeden z nejvýznamnějších francouzských filozofů 20. století, rozvíjí v /Poetice prostoru/ své nejznámější knize osobitou fenomenologii básnického obrazu. Navazuje tu na své starší poetiky čtyř živlů ale zaměřuje se především na intimní prostory - místa, která obýváme, kde nacházíme klid a bezpečí. Od ústředního obrazu knihy, obrazu domu, přechází Bachelardova meditace ke skříňkám, ulitám či koutům a dochází k obrazům, v nichž se niterný prostor stává nekonečným.

Trávit čas knihou Poetika prostoru! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Poetika prostoru a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Hranice labyrintu. Poetika prostoru italského ...

Poetika prostoru Gaston Bachelard. Poetika prostoru. Gaston Bachelard. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( měkká vazba ) Skladem 2 ks; Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 20.5. u Vás doma (Typy ...
Název výstavy jsme si s Tomášem Knoflíčkem vypůjčili z knihy Gastona Bachelarda Poetika prostoru (La Poétique de l´Espace, 1957), která je přesvědčivou výpravou do hlubin významů prostoru. Dům či prostor je pro něho typickým fenomenologickým objektem, kde se „ztělesňuje a zosobňuje" osobní zkušenost skrze poetickou nadvládu.