André Breton a základy surrealismu

Peticenemocnicesusice.cz André Breton a základy surrealismu Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

AUTOR: Michel Carrouges

NÁZEV SOUBORU: André Breton a základy surrealismu.pdf

POPIS

V této rozsáhlé a dnes již klasické monografii věnované André Bretonovi a základním tématům surrealismu se autor po důkladném rozboru geneze tohoto hnutí na historicko-kulturním pozadí věnuje nejen základním tématům a tvůrčím technikám surrealismu jako je automatické psaní nebo objektivní náhoda, ale zkoumá i jeho vztah k dobové vědě a k tradičním a ezoterním myšlenkovým proudům. Nemalé místo zde zabírá i rozbor vztahů mezi poezií a revolucí i mezi symbolismem a automatismem. Přestože kniha byla vydána již v padesátých letech 20. století, zůstává v mnoha ohledech nepřekonána zejména pro svou interpretační šíři a faktografickou přesnost.

Trávit čas knihou André Breton a základy surrealismu! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu André Breton a základy surrealismu a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

André Breton a základy surrealismu (Michel Carrouges ...

Všetky informácie o produkte Kniha André Breton a základy surrealismu - Michel Carrouges, porovnanie cien z internetových obchodov, hodnotenie a recenzie André Breton a základy surrealismu - Michel Carrouges.
Magnetická pole / Hlavní autor: Breton, André, 1896-1966 Vydáno: (2014) Vynálezci nových omylů : texty o surrealismu a surrealistech / Hlavní autor: Král, Petr, 1941 září 4.- Vydáno: (2018) Co je surrealismus?