Svatojakubská cesta

Peticenemocnicesusice.cz Svatojakubská cesta Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

AUTOR: Miluše Válková

NÁZEV SOUBORU: Svatojakubská cesta.pdf

POPIS

Svatojakubská cesta, Camino de Santiago, je fonemén. Každý rok se na ni vydává tisíce lidí z různých koutů světa. Láká je neustále se měnící krajina a architektonické památky všech možných slohů nebo se chtějí v dnešním hektickém světě jen tak na chvilku zastavit a dozvědět se i něco o sobě. Avšak vydat se s batohem na zádech do neznáma není zrovna jednoduché rozhodnutí. Průvodce Svatojakubská cesta vám toto rozhodnutí usnadní. Provede vás její španělskou částí, od Roncesvalles až do Santiaga de Compostela. Dozvíte se v něm o historii cesty, legendách i architektonických památkách, najdete v něm popis jednotlivých etap včetně mapek a fotografií, praktické informace o ubytování i stravování. A až se vrátíte, dáte za pravdu autorkám i všem dalším, kteří si camino prožili, že je to pouť magická, která se vymyká všem ostatním a stane se zážitkem na celý život.

Trávit čas knihou Svatojakubská cesta! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Svatojakubská cesta a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

ULTREIA - Svatojakubské trasy v České republice

Celá cesta z Prahy až do Santiaga de Compostela je až na výjimky dobře značená. Ztratil jsem se obvykle jen ve velkých městech, kde byly mnohé značky špatně viditelné, přelepené reklamou nebo poškozené. Trasy jsou povětšinou přehledně značené svatojakubskou mušlí.
Svatojakubská cesta lemuje v tomto místě vinné sklepy a vinohrady. Za tratí stoupá až k vrcholku kopce, kde se na poutnické lavičce můžete pokochat dech beroucím výhledem na Novomlýnské nádrže a Pálavu. Další 2 km poutní cesty spojuje Strachotín s malebnými Dolními Věstonicemi.