Legendární motocykl Čechie

Peticenemocnicesusice.cz Legendární motocykl Čechie Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

AUTOR: Jan Němec

NÁZEV SOUBORU: Legendární motocykl Čechie.pdf

POPIS

Kniha je určená všem pamětníkům, zájemcům o motorismus a jeho historii. Publikace představí Albina Liebische (1888-1965), který je bezesporu jedním z mála sudetských Němců, kterému byla Čechy odhalena pamětní deska. Liebischovy motocykly Čechie-Böhmerland se staly pojmem a jsou to dodnes nejdelší motocykly na světě. Jejich neortodoxní zjev již více než osmdesát let ohromuje světovou motoristickou veřejnost, inspiruje umělce a pudí historiky techniky a nejrůznější publicisty k sepisování článků a studií nejrůznější úrovně. Dlouholetý sběr informací umožnil autorovi vypsat životní peripetie Albina Liebische, pro něhož, jak po letech vzpomínal jeho syn Richard, nebylo nic nemožné. Patnáct let - až do začátku 2. světové války - dokázal se svou malou firmou pomocí minimalistických marketingových metod prodávat unikátní motocykl téměř komukoliv.

Trávit čas knihou Legendární motocykl Čechie! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Legendární motocykl Čechie a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Značka nejdelších motorek světa Čechie-Böhmerland možná ...

Legendární nejdelší motocykl světa Čechie - Böhmerland z první republiky se možná dočká nástupce. Majitel ochranné známky 3Dtiskárna Petra Knoblocha zvažuje vytvoření prototypu nového stroje, na který by mohla navázat limitovaná série. Designové studie i původní motocykly vystavuje na stánku Böhmerland 21 project v rámci veletrhu Motosalon, který začal v ...
Legendární motocykl Čechie: Osudy Albina Liebische, konstruktéra nejdelších motocyklů Jan Němec Nakladatel: Grada 2010