Těhotenství, mateřská a rodičovská dovolená

Peticenemocnicesusice.cz Těhotenství, mateřská a rodičovská dovolená Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: none

AUTOR: Eva Burdová

NÁZEV SOUBORU: Těhotenství, mateřská a rodičovská dovolená.pdf

POPIS

Praktický průvodce problematikou mateřské a rodičovské dovolené. Záměrem publikace, určené všem zaměstnavatelům a rodičům, je informovat o podmínkách nároku na dávky a jejich výši poskytovaných v souvislosti s těhotenstvím a péčí o dítě, o pracovněprávních otázkách a přehledným způsobem poskytnout návod, jak, kdy a komu podávat žádosti (o dávku, o pracovní volno, o dovolenou apod.), jaké administrativní úkony jsou od zaměstnanců a zaměstnavatelů vyžadovány.

Těhotenství, mateřská a rodičovská dovolená je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Eva Burdová. Přečtěte si s námi knihu Těhotenství, mateřská a rodičovská dovolená na peticenemocnicesusice.cz

Zákoník práce - Mateřská a rodičovská dovolená - Podnikatel.cz

Mateřská a rodičovská pro studentku Aby měla těhotná studentka nárok na PPM, pak by musela splňovat stejné podmínky jako ostatní zaměstnané ženy. Těhotná žena před porodem a maminka, které se právě narodilo dítě, má obvykle nárok na určitou finanční podporu od státu.
Dánsko: mateřská 18 týdnů a následuje osmiměsíční rodičovská dovolená, zaměstnavatel poskytuje částečný či plný plat. Norsko: rodičovská buď v délce 10 měsíců se 100 % svého platu, či rok s 80 %. Zůstat mohou rodiče doma ještě další rok, kdy jim přispívá stát.