Aljaška

Peticenemocnicesusice.cz Aljaška Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2003

AUTOR: Čestmír Šebesta

NÁZEV SOUBORU: Aljaška.pdf

POPIS

Cesta na severozápad - na nafukovacích člunech a vlastnoručně vyrobené plachetnici severskou divočinou k Beringovu moři.Autoři se vydali ve stopách Sira Alexandra Mackenzieho a našli zcela novou "cestu na severozápad". Jako první překonali na člunech pohoří Mackenzie, dělící vody Severního ledového oceánu od Pacifiku. Po řece Yukon pak pluli na vlastnoručně vyrobeném trimaránu (spojených třech nafukovacích člunech) z Kanady až na Aljašku. Když řeka začala zamrzat, byli nuceni ukončit cestu v Beringově průlivu. Řešili hlavní problém: jak přežít... O jejich výpravě psal německý list jako o nejdobružnější a nejnebezpečnější ze všech, které podnikli.

Trávit čas knihou Aljaška! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Aljaška a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Destinace - Aljaška

ALJAŠKA A YUKON Aljaška a západní Kanada patří k nejkrásnějším místům světa. Nedotčené přírodní scenérie lemované nejvyššími severoamerickými vrcholky sem lákají romantiky i dobrodruhy. Navštívíte národní park Denali s nejvyšší horou Severní Ameriky a mnohé další krásné parky a rezervace, nekonečné lesy ...
Aljaška. Život ve srubu stranou civilizace. Místo, které je opravdové a kde se také dá prožít skutečná hrůza. Právě s ní jsou konfrontovány hrdinky románu Velká samota americké spisovatelky Kristin Hannahové, který v českém překladu Kláry Šumové nedávno vydalo Argo.