Aljaška

Peticenemocnicesusice.cz Aljaška Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2003

AUTOR: Čestmír Šebesta

NÁZEV SOUBORU: Aljaška.pdf

POPIS

Cesta na severozápad - na nafukovacích člunech a vlastnoručně vyrobené plachetnici severskou divočinou k Beringovu moři.Autoři se vydali ve stopách Sira Alexandra Mackenzieho a našli zcela novou "cestu na severozápad". Jako první překonali na člunech pohoří Mackenzie, dělící vody Severního ledového oceánu od Pacifiku. Po řece Yukon pak pluli na vlastnoručně vyrobeném trimaránu (spojených třech nafukovacích člunech) z Kanady až na Aljašku. Když řeka začala zamrzat, byli nuceni ukončit cestu v Beringově průlivu. Řešili hlavní problém: jak přežít... O jejich výpravě psal německý list jako o nejdobružnější a nejnebezpečnější ze všech, které podnikli.

Trávit čas knihou Aljaška! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Aljaška a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Zájezd Aljaška a Yukon | USA na míru

Nabízíme vám poznání jednoho z nejodlehlejších koutů naší planety. Aljaška a kanadský Yukon jsou oázami divočiny v Severní Americe, a my Vám umožníme do nich nahlédnout a seznámit se s jejich životem a obyvateli za asistence našich zkušených průvodců. Během Vaší cesty budete cestovat po zemi, lodní…
Aljaška získala status legitimního státu USA 3. ledna 1959. Za působení prezidenta USA Eisenhowera byla Aljaška přijata za stát USA, jako první stát, který přímo nesousedí s ostatními americkými státy a stala se 49. státem USA.