Aljaška

Peticenemocnicesusice.cz Aljaška Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2003

AUTOR: Čestmír Šebesta

NÁZEV SOUBORU: Aljaška.pdf

POPIS

Cesta na severozápad - na nafukovacích člunech a vlastnoručně vyrobené plachetnici severskou divočinou k Beringovu moři.Autoři se vydali ve stopách Sira Alexandra Mackenzieho a našli zcela novou "cestu na severozápad". Jako první překonali na člunech pohoří Mackenzie, dělící vody Severního ledového oceánu od Pacifiku. Po řece Yukon pak pluli na vlastnoručně vyrobeném trimaránu (spojených třech nafukovacích člunech) z Kanady až na Aljašku. Když řeka začala zamrzat, byli nuceni ukončit cestu v Beringově průlivu. Řešili hlavní problém: jak přežít... O jejich výpravě psal německý list jako o nejdobružnější a nejnebezpečnější ze všech, které podnikli.

Trávit čas knihou Aljaška! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Aljaška a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Aljaška — iVysílání — Česká televize

Aljašské hory vznikly v období nevadské orogeneze, tzn. mezi střední jurou a svrchní křídou.Vrcholové části pohoří jsou tvořeny granitem, na úpatí pohoří se pak nachází nezvrásněné třetihorní sedimenty.. Geografie. Úzké, dlouhé hřebeny Aljašských hor se rozkládají v délce téměř 1 000 kilometrů od jezera Iliamna na jihu Aljašky k Wrangellovu pohoří na ...
Aljaška je největší stát USA, sousedí s Kanadou a Ruskem. Chladná oblast je bohatá na naleziště ropy a zemního plynu, důležitou roli v průmyslu Aljašky hraje rybolov a cestovní ruch. Tomu napomáhá několik národních parků a rezervací. Aljaška je domovem nejvyšší hory Ameriky Denali (dříve Mount McKinley) s 6 194 m.