Koncovky podstatných a přídavných jmen

Peticenemocnicesusice.cz Koncovky podstatných a přídavných jmen Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

AUTOR: Pavla Brožová

NÁZEV SOUBORU: Koncovky podstatných a přídavných jmen.pdf

POPIS

Nejste si jistí, jestli v koncovkách podstatných a přídavných jmen napsat i, nebo y? Čekají vás jednotné přijímačky ke studiu na středních školách? Připravujete se na vyučování? Potřebujete si procvičit skloňování? Máme tu jednoduché řešení – stačí si vytrhnout některý z listů v této knížce. Zjistíte, jak jste na tom se znalostmi koncovek podstatných a přídavných jmen a dovednostmi správně je použít. Nějaká chyba? Nevadí – v téhle knížce je k procvičování listů opravdu dost. A ještě se dozvíte řadu informací o současnosti, minulosti, slavných osobnostech, přírodě či vynálezech.

Koncovky podstatných a přídavných jmen je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Pavla Brožová. Přečtěte si s námi knihu Koncovky podstatných a přídavných jmen na peticenemocnicesusice.cz

DESETIMINUTOVKY. Koncovky podstatných a přídavných jmen ...

Koncovky podstatných jmen středního rodu . ... Podstatná jména se mohou skloňovat také podle vzorů přídavných jmen (paní Nováková - vzor mladá, krejčí - vzor jarní) či podle vzorů zájmen (Goldoni, Goldoniho - vzor ten). Dnes je neděle 24. května 2020.
Jedná se o soubor pracovních listů na procvičování i/y v koncovkách podstatných jmen. Žáci na učitelem vybraný řádek skládají dvoubarevná oboustranná papírová kolečka, čtverečky apod. (vlastní výroba dětmi anebo např. Nová škola Brno) tak, že, kde by napsali i, dají kolečko modrou barvou nahoru, a kde by napsali y, dají kolečko červenou barvou nahoru.