Dieta pro diabetiky

Peticenemocnicesusice.cz Dieta pro diabetiky Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

AUTOR: Eva Blaho

NÁZEV SOUBORU: Dieta pro diabetiky.pdf

POPIS

Kniha od známého gastroenterologa Petera Minárika, diabetoložky Barbory Zobokové a výživové poradkyně Evy Blaho je vítanou podporou pro pacienty trpící cukrovkou a jejich příbuzné, ale i pro další zájemce o dietní stravování.Vedle toho, že se čtenář seznámí s tím, jak vznikají diabetické obtíže a jakou úpravou životosprávy jim může diabetik předcházet, jsou součástí knihy příkladové jídelníčky, přehledové tabulky s výživovými a energetickými hodnotami a více než 100 dietních receptů na přípravu snídaní, polévek, jídel z masa a drůbeže, ryb, zeleninových jídel, příloh, salátů, dezertů a moučníků.Kniha je vybavena bohatou barevnou fotodokumentací.

Trávit čas knihou Dieta pro diabetiky! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Dieta pro diabetiky a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Jídelníček pro diabetiky - cukr v krvi

Bílá mouka a sůl jsou pro diabetiky (a nejen pro ně) zcela nevhodné. Navíc tyto pochutiny jsou vesměs smažené na tuku, takže do sebe dostáváte nezdravý cholesterol. A v neposlední řadě smažené brambůrky a spol. způsobují vzestup hladiny glukózy v krvi, což jak již víme, je pro diabetika nevhodné.
- 9B - diabetická kašovitá (mletá dieta pro diabetiky) - 9N - diabetická neslaná (pro diabetiky s chorobami srdce a ledvin) Diabetická dieta je dietou racionální, plnohodnotnou a pestrou a tudíž je většinou vhodná pro každého. Základem a každodenním pravidlem by mělo být rozdělní jídla do 5 - 6 porcí za den.