Vltavotýnsko

Peticenemocnicesusice.cz Vltavotýnsko Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

AUTOR: Martina Sudová

NÁZEV SOUBORU: Vltavotýnsko.pdf

POPIS

Kniha Vltavotýnsko navazuje na ediční tituly Českobudějovicko - Levý břeh Vltavy a Českobudějovicko - Pravý břeh Vltavy. Mapuje topograficky další část jižních Čech, region, vymezený hranicemi bývalého okresu Týn nad Vltavou, zaniklého v roce 1960. Historicky zasahuje na jihu území bývalého panství Hluboká nad Vltavou, na severu panství Bechyně, na západě drobné državy nižší šlechty a na východě Třeboňské panství. Toto území je ještě dále rozšířeno o oblast Ševětínska, která se v předchozích dvou knihách neobjevila. Vedle stávajících obcí je zde věnována pozornost také místům již zaniklým - ať už v důsledku stavby Jaderné elektrárny Temelín, nebo budování vltavské kaskády.

Trávit čas knihou Vltavotýnsko! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Vltavotýnsko a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Zmizelé Čechy-Vltavotýnsko - Lubomír Procházka, Martina ...

Všechny informace o produktu Kniha Vltavotýnsko - Martina Sudová, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Vltavotýnsko - Martina Sudová.
Kniha Vltavotýnsko navazuje na ediční tituly Českobudějovicko - Levý břeh Vltavy a Českobudějovicko - Pravý břeh Vltavy. Mapuje topograficky další část jižních Čech, region, vymezený hranicemi bývalého okresu Týn nad Vltavou, zaniklého v roce 1960. Historicky zasahuje na jihu území bývalého panství Hluboká nad Vltavou, na severu panství Bechyně, na západě ...