Noví lidé

Peticenemocnicesusice.cz Noví lidé Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

AUTOR: Knud Rasmussen

NÁZEV SOUBORU: Noví lidé.pdf

POPIS

Grónsko-dánský polárník a spisovatel Knud Rasmussen získal většinu materiálu ke své prvotině Noví lidé na Dánské literární expedici do Grónska v letech 1902–1904 z Upernaviku přes Melvillovu zátoku k mysu York v severozápadním Grónsku. Kniha vyšla v roce 1905 s ilustracemi Haralda Moltkeho. Kromě cenných etnografických postřehů se Rasmussenovi podařilo zapsat a přeložit do dánštiny mýty a pověsti izolovaných polárních Inuitů, civilizací nedotčených nových lidí, kteří v dnešní době tvoří pouze necelá dvě procenta grónské populace. Kniha nemá jednotnou formu, ale je velmi sugestivní. Je to cestopis, který obsahuje také záznamy pověstí, deníkové zápisky, obecné úvahy o životě Inuitů a jejich příběhy, různé literární postřehy a podrobné vysvětlení životního názoru Inuitů.

Noví lidé je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Knud Rasmussen. Přečtěte si s námi knihu Noví lidé na peticenemocnicesusice.cz

Lide.cz - Seznamka a chat

Koupit Koupit eknihu. Grónsko-dánský polárník a spisovatel Knud Rasmussen získal většinu materiálu ke své prvotině Noví lidé na Dánské literární expedici do Grónska v letech 1902-1904 z Upernaviku přes Melvillovu zátoku k mysu York v severozápadním Grónsku.
Profil kapely Noví Lidé (alternative-electronica) z města Hradec Králové, obsahující písničky k poslechu, mp3, koncerty, alba, videoklipy, texty a fotky.