Nejisté útočiště

Peticenemocnicesusice.cz Nejisté útočiště Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

AUTOR: Kateřina Čapková

NÁZEV SOUBORU: Nejisté útočiště.pdf

POPIS

Tato kniha zkoumá osudy uprchlíků z Německa a z Rakouska do československé první republiky v období od nástupu nacistů k moci v roce 1933 do mnichovské dohody v roce 1938. Autoři se detailně zabývají nejen formulováním a proměnami uprchlické politiky československých úřadů, ale zkoumají také podmínky a realitu života uprchlíků a práci organizací na pomoc uprchlíkům. Zvláštní pozornost věnují také osudům židovských uprchlíků a změnám politiky státu vůči této skupině. Na rozdíl od většiny dosavadních studií k tomuto tématu se nezaměřují pouze na malou skupinu elitních uprchlíků z řad politiků či umělců, ale zkoumají též možnosti a šance běžných lidí bez rozsáhlých politických konexí. Oproti rozšířeným představám o meziválečném Československu jako velkorysému útočišti pro uprchlíky tak mohou poskytnout vyváženější obraz, který bere v úvahu též restriktivní prvky československé uprchlické politiky.

Trávit čas knihou Nejisté útočiště! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Nejisté útočiště a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Kniha "Nejisté útočiště" ukazuje jinou tvář masarykovského ...

"Nejisté útočiště", tak se jmenuje kniha Kateřiny Čapkové a Michala Frankla. Tím "nejistým útočištěm" je míněno meziválečné Československo, kde hledali záchranu uprchlíci ...
Historie, politika > Nejisté útočiště. Československo a uprchlíci před nacismem 1933-1938 Československo a uprchlíci před nacismem 1933-1938 NEŽ SI PŘIJDETE ZBOŽÍ NEZÁVAZNĚ PROHLÉDNOUT NEBO ZAKOUPIT, JE NUTNÉ NÁM NEJPRVE NAPSAT MAIL NEBO VYPLNIT OBJEDNÁVKU A POČKAT NA NAŠI ODPOVĚĎ.