Dohořívající filozof

Peticenemocnicesusice.cz Dohořívající filozof Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

AUTOR: Josef Janda

NÁZEV SOUBORU: Dohořívající filozof.pdf

POPIS

Nová sbírka Josefa Jandy nazvaná Dohořívající filozof přináší texty z období posledních pěti let. Autor v nich rozvíjí svůj pohled na absurdní divadlo dnešního světa, jehož krédem se stalo nemyslet - což jen stěží může představovat završení přirozeného gnozeologického vývoje. Na pozadí nenávratně mizejícího času se objevuje tušení možného konce současného civilizačního cyklu. A všeobecné zblbnutí, k němuž jak se zdá globální společnost nezadržitelně směřuje, je toho tak pouze nutným předpokladem. Textům dodává groteskní charakter černý humor, jímž básník nešetří, přičemž groteska, i když se jí smějeme, je sama o sobě krutá a vážná věc. V tomto ohledu přesahují texty rovinu pouhé individuální výpovědi a stávají se kritickou sondou, zaměřenou na znepokojující jevy konkrétní iracionality naší psychosociální reality.

Dohořívající filozof je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Josef Janda. Přečtěte si s námi knihu Dohořívající filozof na peticenemocnicesusice.cz

Nakladatelství Dybbuk - Trh knih - můj antikvariát online

Dohořívající filozof. Kdo napsal knihu Dohořívající filozof? Autorem je Josef Janda. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
Kniha: Dohořívající filozof (Josef Janda). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus!