Bratři Karamazovi

Peticenemocnicesusice.cz Bratři Karamazovi Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

AUTOR: Fjodor Michajlovič Dostojevskij

NÁZEV SOUBORU: Bratři Karamazovi.pdf

POPIS

Vedle Zločinu a trestu, Idiota a Běsů jsou Bratři Karamazovi jedním z vrcholných románových děl F. M. Dostojevského. Kdybychom chtěli formulovat společného jmenovatele „karamazovštiny“, byla by jím vedle smyslnosti vášnivá zamilovanost do života a touha žít za každou cenu.

Trávit čas knihou Bratři Karamazovi! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Bratři Karamazovi a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

BRATŘI KARAMAZOVI - Repertoár - Dejvické divadlo, Praha 6

Kniha Bratři Karamazovi u nás poprvé vyšla v překladu J. Hrubého v Ruské knihovně roku 1894 a další vydání a překlady jsou z let 1923, 1926 (St. Minařík), 1928 (Vl. Ryba), 1929 a 1938 (B.Hůla). Dramatizaci pro vinohradskou scénu provedl roku 1931 Jan Bora v překladu St. Minaříka.
F. M. Dostojevskij: Bratři Karamazovi, Činoherní klub Praha. Inscenace M. Čičváka vychází ze Schormovy dramatizace a zároveň si s ní, avšak nijak agresivně, volně pohrává. Drobné změny, přeskupení některých scén, opomenutí několika postav a jiné vhodně zvolené (nejen) interpretační prostředky však nejsou minusem ...