Aztékové - Poklady starobylých civilizací

Peticenemocnicesusice.cz Aztékové - Poklady starobylých civilizací Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

AUTOR: Davide Domenici

NÁZEV SOUBORU: Aztékové - Poklady starobylých civilizací.pdf

POPIS

Předkolumbovské civilizace vznikaly ve středním a severním Mexiku, na území rozkládajícím se od úrodných oblastí Oaxackého a Mexického údolí po velké pouště na severu. Autor v chronologickém pořadí představuje dějiny zdejšího osídlení, a to od nejranějších zemědělských osad po vznik mocných států a městských civilizací jako Teotihuacán a Monte Albán. Zachycuje zrod nových civilizací, jako byla toltécká říše, a budování rozsáhlých obchodních sítí spojujících mezoamerické státy s obyvateli amerického jihozápadu. Vrcholem fascinujícího vývoje v tomto obrovském etnickém a lingvistickém kotli byla aztécká říše, a tato bohatě ilustrovaná publikace dokumentuje její největší dějinné etapy, od mytické prapůvodní migrace do Mexického údolí až po politický a kulturní úpadek. Závěrečný oddíl se zabývá tragickým střetem Aztéků se španělskými konkvistadory. Historický text zpestřují informace o tématech každodenního života, jako aztécký kalendář, náboženství, společenské a politické uspořádání či umělecká tvorba. Kniha vybavená unikátním fotografickým materiálem nabízí pozoruhodný obraz jedné z nejvýznamnějších civilizací dávnověku a je ideálním doplňkem k další publikaci z této série, věnované Mayům a dalším kulturám Střední Ameriky.

Trávit čas knihou Aztékové - Poklady starobylých civilizací! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Aztékové - Poklady starobylých civilizací a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Aztékové Poklady starobylých civilizací 2007 | Aukro

Denně více než 30 000 prodaných položek a každou vteřinu nové nabídky. U nás nakoupíte nebo prodáte, co potřebujete! Postaráme se o bezpečné a pohodlné obchodování.
Poklady starobylých civilizací edice. 12 knih, nakladatelství Knižní klub. Asyřané a Babyloňané - Poklady starobylých civilizací A. Rizza, 2008 Koupit Koupit eknihu. Aztékové - Poklady starobylých civilizací D. Domenici, 2007