Lapači prachu

Peticenemocnicesusice.cz Lapači prachu Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

AUTOR: Lucie Faulerová

NÁZEV SOUBORU: Lapači prachu.pdf

POPIS

Románový debut Lucie Faulerové je nesentimentální a drásavá prozaická výpověď o dnešní mladé ženě – o jejím „ne vztahu“ k dětem a k mateřství, jež je únikem ze samoty a dosažením doživotní moci ovládat někoho druhého. Jsme svědky postupně vyjevovaného komplikovaného sesterského vztahu, mezilidské poziční bitvy plné opakovaných prostředků, pastí a nášlapných min. Střetávají se zde dva přístupy k životu – život mateřský jako naplnění a život opevněný proti „vetřelcům“ zvenčí. To, co je považováno za normu, a to „nenormální“. Hlavní hrdinka se postupně propracovává k nevyřčené a vnitřně potlačované pravdě, za níž její matka dostane dlouholetý trest vězení, dcera v útěku před sebou samou a před skutečností ji nenavštěvuje a deformuje při tom v sobě celou minulost i přítomnost v nevyřčeném pocitu viny. Jde o nelíbeznou, hlubokou, věrohodnou a napínavou prózu, v otevřenosti výpovědi odvážnou.

Lapači prachu je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Lucie Faulerová. Přečtěte si s námi knihu Lapači prachu na peticenemocnicesusice.cz

Torst - informace o knize

„Lapači prachu jsou krystalicky čistá literatura obrácená sama do sebe, zkoumající lidské nitro." — Michal Šanda, SALON Práva. O autorce. Lucie Faulerová (1989), debutující prozaička. Vystudovala bohemistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde je v současné době doktorandkou oboru Teorie literatury.
Kniha: Lapači prachu (Lucie Faulerová). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus!