60 let nitrooční čočky

Peticenemocnicesusice.cz 60 let nitrooční čočky Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

AUTOR: Jiří Pašta

NÁZEV SOUBORU: 60 let nitrooční čočky.pdf

POPIS

"Kniha je rozdělena do několika tématických celků. V první části je pozornost věnována především historii vývoje nitroočních čoček a operačních technik operace katarakty a to jak ve světě tak v Československu a později v České republice. Jsou zmíněni prakticky všichni světoví a českoslovenští oftalmologové, kteří se na vývoji oční implantologie významnější měrou podíleli, všechny typy nitroočních čoček a celý vývoj operačních technik.V dalších tématických celcích jsou detailně analyzovány různé druhy nitroočních čoček, používaných jak v minulosti tak v současné době. Vynikajícím způsobem jsou zpracovány kapitoly o multifokálních, akomodačních a torických nitroočních čočkách a to z pohledu jejich indikace, konstrukce a dlohodobých výsledků. Velmi zajímavé jsou zpovědi inteligentních pacientů, kteří vyjadřují své pocity a zkušenosti s některými nitroočními čočkami z pohledu jejich nositelů. Nejsou vynechány adiční nitrooční implantáty jako náhrady duhovek či distenzní kroužky. Velmi důkladně jsou zpracovány kapitoly zabývající se fakickými čočkami a nechybí kapitola o různých způsobech implementace. Součástí knihy je kompletní seznam všech nitroočních čoček s analýzou jejich konstrukce a materiálů z kterých jsou vyrobeny.Kniha je vynikajícím přínosem pro českou nitrooční implantologii a je určena nejen současným a budoucím očním chirurgům, ale i terénním oftalmologům a všeobecným lékařům."

60 let nitrooční čočky je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jiří Pašta. Přečtěte si s námi knihu 60 let nitrooční čočky na peticenemocnicesusice.cz

Kniha: 60 let nitrooční čočky(Petr Mašek, Jiří Pašta) za 2 ...

Kupříkladu výměna nitrooční čočky za multifokální nebo implantace presbyopické fakické čočky," vysvětlil Pavel Stodůlka. Častým onemocněním je i šedý zákal. V Česku jím trpí až půl milionu lidí. U pacientů starších 60 let toto onemocnění ohrožuje dokonce každého druhého.
Nitrooční čočky (refrakční výměna čočky CLE, RLE) Přesto, že máte vysoký počet dioptrií, není řešení vašeho problému nemožné. Společně vybereme to, které je pro vás vhodné, ale hlavně bezpečné a zaručující jisté a trvalé výsledky. I vidění pak může být přesně podle vašich představ.