Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí

Peticenemocnicesusice.cz Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

AUTOR: Jasmina Trifoni

NÁZEV SOUBORU: Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí.pdf

POPIS

Ozbrojené konflikty, náhlé změny klimatu, znečištění životního prostředí, přírodní katastrofy, devastující lov zvířat a ryb nebo nekontrolovaný rozvoj měst a turistiky vytvářejí neustálou a velmi vážnou hrozbu pro životní prostředí, nejkrásnější oblasti, památky i přírodní ekosystémy naší planety. Celý svět začal být na tyto podněty citlivější, a proto je na záchranu přírodních unikátů, jež pro lidstvo představují křehký a nenahraditelný poklad, vynakládáno velké úsilí. Ačkoliv jsou tomuto cíli mnozí lidé oddaní, velký počet památek byl už bohužel nenávratně poškozen nebo k tomu nemá daleko.V této knize najdete kromě spousty fotografií i celou řadu klenotů planety Země. Nechybí zde výjimečné památky různých kultur, od archeologických nálezů v afghánském Bámjánském údolí až po nejrůznější divy světa v Sýrii. Na naší planetě se nachází i nenahraditelné přírodní bohatství, kupříkladu v národních parcích v Demokratické republice Kongo. Ekosystém tohoto parku ohrožuje občanská válka a pytláctví. V této knize se rovněž nacházejí starobylé památky z údolí Káthmándú v Nepálu, které v roce 2015 vážně poškodilo ničivé zemětřesení. Objevíte zde i islandské fjordy, jež v důsledku změny klimatu nevypadají tak jako dřív.Tato kniha se věnuje vzácným divům, jejichž existenci ohrožují přírodní jevy i lidská činnost. Dále vyobrazuje nejen dnešní komplikovanou dobu, ale snaží se vyslat i zprávu plnou naděje do budoucnosti. Apeluje na všechny, aby se začali věnovat ochraně dvou nejdůležitějších věcí na světě: přirozeného prostředí, v němž žijeme, a kulturního dědictví, které nám zanechali naši předkové.

Trávit čas knihou Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Dárek Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí na ...

Místa, která musíte navštívit , než navždy zmizí Autor: Trifoni, Jasmina Nakladatel: Omega EAN: 9788073904876 ISBN: 978-80-7390-487-6 Překlad: Jemelková, Eliška a kolektiv Popis: 1× kniha, vázaná, 272 stran, česky Rozměry: 24 × 33 cm Rok vydání: 2018 (1. vydání)
Chcete-li vyhrát jednu ze tří knih Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí (Knihy Omega), odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku. Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.