Zdeněk Fibich a český koncertní melodram

Peticenemocnicesusice.cz Zdeněk Fibich a český koncertní melodram Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

AUTOR: Věra Šustíková

NÁZEV SOUBORU: Zdeněk Fibich a český koncertní melodram.pdf

POPIS

Český koncertní melodram patří pro svou četnost, kvalitu a typovou rozrůzněnost v celosvětovém měřítku k nejbohatším a nejvýznamnějším. Za jeho zakladatele je považován právě Zdeněk Fibich, jeho tvorba je tedy základním pilířem i této práce, avšak na rozdíl od předešlých pojednání si klade za cíl sledovat především kontext tvorby koncertních melodramů jako samostatného žánru a místo Fibichových děl v něm. Z tvorby dalších skladatelů si práce blíže všímá jednak těch del, která mohla mít vliv na tvorbu Zdeňka Fibicha, jednak takových, u nichž je předpoklad, že z Fibichovy tvorby vycházejí. Práce není a nemůže být vyčerpávajícím zpracováním, jejím cílem je poskytnout solidní základ pro další o českém koncertním melodramu z pohlednu současného poznání.

Trávit čas knihou Zdeněk Fibich a český koncertní melodram! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Zdeněk Fibich a český koncertní melodram a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Koncertní melodramy Zdeňka Fibicha - Univerzita Karlova

Zdeněk Fibich (* 21. december 1850, Všebořice - † 15. október 1900, Praha) bol významný český hudobný skladateľ 19. storočia, predstaviteľ českej národnej hudby.Obohatil českú hudbu o koncertné a scénické melodrámy. Život. Narodil sa v rodine nadlesného. Hudbe ho učila najskôr v ranom veku jeho matka, ktorá skoro rozpoznala jeho hudobný talent; neskôr študoval ...
Zdeněk Fibich a český koncertní melodram. Kdo napsal knihu Zdeněk Fibich a český koncertní melodram? Autorem je Věra Šustíková. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.