Sicílie, Liparské ostrovy

Peticenemocnicesusice.cz Sicílie, Liparské ostrovy Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

AUTOR: none

NÁZEV SOUBORU: Sicílie, Liparské ostrovy.pdf

POPIS

Sicílie není Itálie – je zářivější a pestřejší, je mostem mezi Evropou a Afrikou. Nikde jinde nebudete blíže kořenům evropské civilizace než zde, na někdejší hranici mezi starověkými říšemi Západu a Východu. Řekové a Římané bojovali o nadvládu nad Sicílií s Kartaginci, Arabové z ostrova vytvořili kvetoucí kulturní zemi, Normané ji později dobyli zpět pro křesťanský svět. Všichni dobyvatelé zde zanechali stopy své kultury. Jmenujme jen např. řecké chrámy v Agrigentu a Selinuntu, divadla v Tyndaris, Eraclee Minoe a Taormině. Nebo římské amfiteátry v Syrakúsách a Catánii. Z byzantské a arabské epochy se moc památek nezachovalo, až normanským stavbám bylo souzeno přetrvat propasti staletí.Mimo města budete na Sicílii kráčet po téměř nedotčených stezkách. Na jaře návštěvníka přivítá slunné ostrovní klima a kvetoucí citrónovníky, pomerančovníky a mandloně. V letních měsících naopak spalující slunce jako by sežehlo z ulic všechen veřejný život, což je zvláště výrazné v dusivém Palermu a jeho věnci průmyslových předměstí. Sicilské hlavní město je rovných 140 km vzdáleno od afrického pobřeží. Křesťanské kostely s bohatým zdobením zde působí spíše orientálně, na tržištích se nabízejí pytle s exotickým kořením a občerstvit se zde můžete arabským jáhlovým „kus kusem“.V žádné jiné části Itálie není tak zjevná chudoba obyvatel, ulice nejsou nikde jinde tak šedé, špinavé a zpustlé, úpadek starobylých památek není tak dramatický jako právě na Sicílii. Nezbytné peníze pro renovaci a výstavbu mizejí stále v temných kanálech – každý rok to jsou miliony eur. Ačkoliv rodný list ze Sicílie pochopitelně není automatickou vstupenkou do „ctihodné společnosti“, přesto je mafie na Sicílii velmi silná a všudypřítomná. Spletitý systém vzájemných úsluh, závazků a dluhů drží ostrov pevně ve svých rukou.

Trávit čas knihou Sicílie, Liparské ostrovy! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Sicílie, Liparské ostrovy a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Poznávací zájezdy Sicílie Itálie 2020 | Zájezdy.cz

Dovolená na Sicílii a Liparské ostrovy od německé cestovní kanceláře. Nacesty.cz Dovolená Sicílie - Liparské ostrovy Úvod Hotely Místa Mapa Počasí Praktické informace O lokalitě Nákupy a gastronomie Před cestou Zábava a volný čas
ITÁLIE - KALÁBRIE - SICÍLIE - LIPARSKÉ OSTROVY *PERLY TYHRÉNSKÉHO MOŘE* JAKO BONUS CELODENNÍ PROHLÍDKA ŘÍMA + VATIKÁNU. KALÁBRIE - země plná kontrastů, s průzračným mořem, bílými plážemi, zelenými lesy, piniovými háji. A také země plná historie.