Červená tráva

Peticenemocnicesusice.cz Červená tráva Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

AUTOR: Boris Vian

NÁZEV SOUBORU: Červená tráva.pdf

POPIS

V románu Červená tráva , který je Vianovým nejautobiografičtějším dílem, postavil proti dvěma mužským protagonistům, Wolfovi a Safíru Lazulimu, dvě ženy, Lil a Folavril. Wolfovy cesty ve stroji času mají charakter psychoanalytických seancí a evokují paralyzující péči rodičů, bezduchost školy i strach z dívek v době erotického dospívání. Mezi mužským a ženským světem se v tomto románu - na rozdíl od Vianových předchozích textů - rozevřela propast nedorozumění. Pro většinu dnešních čtenářů je Vian autorem, který vytvořil svůj svět, v němž krutě paroduje naši současnost představami ještě absurdnějšími.

Trávit čas knihou Červená tráva! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Červená tráva a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Červená tráva - Boris Vian | KOSMAS.cz - vaše internetové ...

Festuca rubra je středně vysoká okrasná tráva, česky známá jako kostřava červená. Zařazuje se do čeledi lipnicovité - Poaceae. Jako jeden z nejběžnějších druhů trav pokrývá obrovský areál celé severní polokoule. Tato oblíbená luční tráva byla s travním osivem zavlečena prakticky na všechny kontinenty.
Tato nízká tráva kompaktního vzhledu je velmi působivá. Její úzké listy tvoří husté trsy, které dorůstají obvykle do výšky kolem 40 - 50 cm, starší rostliny mohou dosáhnout šířky 80 - 100 cm. Pochází z Japonska, kde roste nejčastěji na vlhkých skalách a okrajích lesů.