Ve znamení Saturna

Peticenemocnicesusice.cz Ve znamení Saturna Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

AUTOR: Susan Sontagová

NÁZEV SOUBORU: Ve znamení Saturna.pdf

POPIS

Významná americká spisovatelka a kritička, českým čtenářům zatím známá především svými eseji na téma nemoci a dějin fotografie, se v sedmi živě psaných, inspirativních textech zamýšlí nad osobnostmi a dílem Antonina Artauda, Rolanda Barthese, Eliase Canettiho, Waltera Benjamina, Paula Goodmana, "fascinujícím fašismem" v díle Leni Riefenstahlové a filmovým portrétem Adolfa Hitlera od německého režiséra Hans-Jürgena Syberberga.

Hledáte knihu Ve znamení Saturna? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2011 a autorem je Susan Sontagová? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Ve znamení Saturna - Kniha (1985), Susan Sontag

Ve znamení Saturna. Sontag, Susan. Vydání: Paseka 2011 | Jazyk: čeština | Signatura: N 8847. Eseje o životě a tvorbě význačných světových osobností z oblastí filozofie, literatury, divadla i filmu psané v průběhu 70. let 20. století.
Saturn nás v dané oblasti života nutí pochopit singularitu, tedy univerzální jednotu, dále naznačuje, v které oblasti se člověk musí naučit a prosadit svá práva, kde se má naučit důslednosti a koncentraci, seznámit se s platnými zákony společnosti, kde potlačuje svoji přirozenost a kde je nucen přijímat obecně platný ideál v rozporu s ideálem vlastním, přirozeným.