Ďáblův slovník

Peticenemocnicesusice.cz Ďáblův slovník Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

AUTOR: Ambrose Bierce

NÁZEV SOUBORU: Ďáblův slovník.pdf

POPIS

Divoká satira, absolutní ironie, totální pesimismus, brutální nihilismus, bytostná skepse, čistá misantropie a morbidita produkující humor i hrůzu zároveň – i takto lze charakterizovat Ďáblův slovník, jenž se poprvé knižně objevil roku 1906 pod názvem Cynikova encyklopedie a dodnes neztratil nic na své aktuálnosti. Příkladem budiž definice cynika: „Ničema, jenž svým špatným zrakem vidí věci tak, jak jsou, a ne tak, jak by měly být. Odtud rovněž pochází jeden skytský obyčej: je-li nutno cynikovu vizi zlepšit, vyškrábou se mu oči.“

Trávit čas knihou Ďáblův slovník! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Ďáblův slovník a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Ďáblův slovník (Ambrose Bierce) | Detail knihy | ČBDB.cz

ďáblův obrázek. Nacházíte se ve vyhledávání křížovkářského slovníku, který právě zobrazuje veškeré shody, které nalezl pro hledaný výraz ďáblův obrázek. Pokud zde nevidíte žádnou odpověď, kterou hledáte, zkuste nejdříve překontrolovat, zda jste zadali správně hledanou frázi.
Divoká satira, absolutní ironie, totální pesimismus, brutální nihilismus, bytostná skepse, čistá misantropie a morbidita produkující humor i hrůzu zároveň - i takto lze charakterizovat Ďáblův slovník, jenž se poprvé knižně objevil roku 1906 pod názvem Cynikova encyklopedie a dodnes neztratil nic na své aktuálnosti.