Alfons Mucha

Peticenemocnicesusice.cz Alfons Mucha Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

AUTOR: Sarah Muchová

NÁZEV SOUBORU: Alfons Mucha.pdf

POPIS

Jméno Alfonse Muchy je neoddělitelně spojeno s rozvojem secese. Rodák z moravského venkova Mucha proslul v Paříži, kde díky náhodné zakázce na plakát pro herečku Sarah Bernhardtovou vytvořil svůj první plakátový obraz Gismondu. Zrodil se "Le style Mucha" a Muchovy plakáty s vlnivými liniemi, pastelovými barvami a dekorativními motivy se staly ikony fin de siecle.Avšak Mucha byl mnohem víc než jen plakátovým umělcem. Jeho zaujetí pro vše nové obsáhlo architekturu, design interiérů, fotografii, knižní grafiku, šperkářství, sochařství, návrhy nábytku a stolního nádobí. Jeho svěží a poutavý obrazový jazyk, který nalezl vyjádření v mnoha různých předmětech, jež navrhl, dal vzniknout všeobecně přitažlivému dekorativnímu repertoáru.Mucha byl přesvědčen, že umění zasahuje všechny složky lidského života, a jeho poselství o klidu a harmonii spojuje krásu s mravním dobrem. Tato idealistická filozofie, zahrnutá implicitně v jeho dekorativním díle, nachází výraz v jeho pozdějších pracích - historických malbách, alegorických a symbolistických výjevech. Tato kniha nabízí pohled na dosud neprozkoumané stránky Muchova díla a zároveň představuje Muchovy nejoblíbenější obrazy - vše v dokonalé barvě.

Trávit čas knihou Alfons Mucha! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Alfons Mucha a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Dárky, Alfons Mucha | PRESCO.CZ

Dárková taška Alfons Mucha - Emerald z nové kolekce MUCHA FRESH ve střední velikosti. 35 Kč Cena vč. ...
Alfons Mucha byl velkým vlastencem a celý život snil o realizaci cyklu velkoformátových obrazů Slovanská epopej, kterým chtěl shrnout dějiny Slovanského národa. Cyklus velkých pláten maloval na zámku Zbiroh od roku 1910. Epopej byla dokončena v roce 1928 a Muchův americký mecenáš Charles Crane ji věnoval Praze.