Aljaška - Yukon

Peticenemocnicesusice.cz Aljaška - Yukon Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

AUTOR: Miroslav Podhorský

NÁZEV SOUBORU: Aljaška - Yukon.pdf

POPIS

Tentokrát předkládá čtenáři opět knížku o americkém severu. Popisuje v ní cestu v treking kánoi a raftu po čtyřech řekách, jakož i populární pěší přechod přes legendární Chilkoot Pass. Zvláště zajímavá byla pro něj cesta po divokých řekách Tatshenshini–Alsek, které tečou napříč vysokým pobřežním pohořím Saint Elias Mountains a ústí do Aljašského zálivu. Tabulka nejvyšších hor Aljašky a Yukonu s popisem jejich prvovýstupů jakož i četné fotografie hor, řek a severské přírody přibližují čtenáři majestátní Aljašku a Yukon, skutečný „ráj to na pohled“. Popisy cest jsou doplněny podrobnými informacemi a mapami, které zajisté ocení ti čtenáři, kteří se do těchto fascinujících končin chystají na dovolenou.

Trávit čas knihou Aljaška - Yukon! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Aljaška - Yukon a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Yukon Territory Alaska Northern British Columbia

Aljaška a její kanadský soused Yukon ukrývají ve svých údolích a korytech řek mnohá tajemství a vzkazy lidských osudů. Vydat se sem na vlastní pěst je odvážné, ale stojí to za to. Jedinou dobrou radou je pokora vůči nezměrné síle přírody - ta je v těchto končinách jediným soudcem. ...
Zajímavosti o státě Aljaška. Datum vstupu do Unie 3. ledna 1959 (49. v pořadí) Přezdívka státu Aljaška The Last Frontier (Poslední hranice) Nejvyšší hora Denali (6 191 metrů) Řeky 1. Yukon River (3 190 km) 2. Kuskokwim River (1 164 km) 3. Porcupine River (916 km) 4. Tanana River (916 km) 5. Innoko River (800 km) Letiště 1.