Muži z první linie

Peticenemocnicesusice.cz Muži z první linie Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

AUTOR: Karel Černý

NÁZEV SOUBORU: Muži z první linie.pdf

POPIS

V prvních mírových týdnech roku 1945 se do Československa začali vracet naši vojáci, kteří dlouhé roky bojovali za hranicemi za svobodu své vlasti. Spolu s nimi se vrátilo i osm mužů, kteří v tomto boji zaplatili tím nejcennějším – vlastním životem. Vrátili se však jen jako bezejmenní hrdinové na sérii poštovních známek vytištěných ještě za války v Londýně. Každý, kdo někdy sbíral československé známky, musel na londýnskou sérii narazit a také si možná položit otázku, komu patří ty tváře odhodlaných mužů ve vojenských uniformách. Kniha Karla Černého přináší životní příběhy těchto osmi statečných mužů doplněné dvěma stovkami historických fotografií pečlivě vybraných z archivních fondů i ze sbírek soukromých sběratelů. Vedle známého hrdiny od Sokolova Otakara Jaroše, pilota Aloise Vašátka a parašutisty Jozefa Gabčíka se čtenáři seznámí s osudy pilotů Jiřího Krále a Stanislava Zimpricha, bojovníků ze severoafrické pouště Františka Adámka a Pravoslava Řídkého a také vojenského lékaře MUDr. Miroslava Nováka.

Hledáte knihu Muži z první linie? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2017 a autorem je Karel Černý? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Muži z první linie - Karel Černý | KOSMAS.cz - vaše ...

Vrchní sestra pardubické neurochirurgie Jiřina Špelinová se do první linie přihlásila sama jako dobrovolnice. Po zkušenostech ze zdravotnických misí v Keni a Srí Lance ji jen tak něco nerozhází. Nyní v odběrovém stanu pardubické nemocnice testuje lidi na koronavirus.
Porovnání cen muzi z prvni linie, srovnání cen muzi z prvni linie na portálu HLEDEJCENY.cz.