Nástup romantismu

Peticenemocnicesusice.cz Nástup romantismu Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

AUTOR: Hans Grassl

NÁZEV SOUBORU: Nástup romantismu.pdf

POPIS

V předkládané knize, jež je nejvýznačnějším a monumentálním dílem mnichovského profesora Hanse Graßla, se autor snaží postihnout vzájemné působení různých německých a zčásti též francouzských myšlenkových proudů v počátcích romantiky. Zkoumá podrobně přínos vědeckých i tajných společností, především iluminátů a rosikruciánů, k německým duchovním dějinám a sleduje boje a spojenectví obou uskupení, jakož i jejich vztahy k jezuitskému řádu. Vzdor strohému titulu knihy dokázal Grassl předestřít jedinečný, nesmírně detailní a plastický obraz myšlenkového vření samotných počátků německé romantiky. Stěží lze najít jinou publikaci, jež by podobně vyčerpávajícím a objevným způsobem postihovala ideové zázemí a skryté motivy takových osobností, jako byl např. F. Schlegel, F. Schiller, L. Tieck, J. W. v. Goethe či F. v. Baader.

Nástup romantismu je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Hans Grassl. Přečtěte si s námi knihu Nástup romantismu na peticenemocnicesusice.cz

Index [www.ped.muni.cz]

Nástup romantismu: Přínos Bavorska k německým duchovním dějinám v období 1765-1785
Kniha: Nástup romantismu -- Přínos Bavorska k německým duchovním dějinám v období 1765-1785 - Hans Grassl. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny.