Mapa z kostí

Peticenemocnicesusice.cz Mapa z kostí Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

AUTOR: James Rollins

NÁZEV SOUBORU: Mapa z kostí.pdf

POPIS

Stal se nelidsky krutý zločin s hroznými následky, které jsou stejně nemyslitelné jako nevyhnutelné. Během bohoslužby v katedrále v německém Kolíně nad Rýnem rozpoutala skupina ozbrojených vetřelců přestrojených za mnichy běsnění plné krve a hrůzy, když zavraždila kněze i shromážděné věřící. Zabijáci si nepřišli pro zlato ani cenná umělecká díla, ale pro poklad nevyčíslitelné hodnoty: uchovávané kosti Tří králů, kteří se kdysi přišli poklonit novorozenému Spasiteli. Útočníci za sebou nechávají masakr a prchají s trofejí, v jejíž moci je přetvořit celý svět.Vatikán je vzhůru nohama a vyšetřováním je pověřena poručice Rachel Veronová od římských karabiniérů. Žádná obyčejná policejní organizace ale nemůže vyřešit bizarní krádež a krveprolití, k němuž došlo, a do hry je povolána Sigma Force – elitní tajné oddělení amerického ministerstva obrany – pod vedením Graysona Pierce. Pierce, který je v Sigmě nový, sestaví tým vědců a pracovníků Zvláštních sil, který má odhalit tajemství obestírající uloupené kosti. Společně se pak vydávají na klikatou pouť labyrintem vodítek a temných odhalení, která je přivedou k Sedmi divům světa a nakonec až na práh mystického a děsivého Dračího dvoru.Starobylé a tejné bratrstvo alchymistů a vrahů, mistrů Dračího dvoru, plánuje s pomocí posvátných relikvií změnit budoucnost lidstva tak ničivým způsobem, jaký si mohou přát jen ti nejšílenější fanatici – a nedopustí, aby cokoliv nebo kdokoliv křížil jejich úmysly. Pierce, Veronová a celý tým Sigmy je náhle stejně tak kořistí jako lovcem a všichni jsou nuceni využít veškerých svých dovedností, aby přežili a dostali se po stopě kostí až ke konečné konfrontaci mezi temnotou a světlem – na zapomenutém místě dějin, kde se věda a náboženství spojují, aby rozpoutaly hrůzy, jaké nikdo neviděl od samotného počátku času.Jako vynikající román, který spojuje mysticismus Šifry mistra Leonarda s napínavou akcí thrillerů Toma Clancyho, se Mapa z kostí Jamese Rollinse jistě stane moderní klasikou svého žánru a zařadí se mezi ta nejlepší dobrodružství, jaká kdy byla sepsána.

Mapa z kostí je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor James Rollins. Přečtěte si s námi knihu Mapa z kostí na peticenemocnicesusice.cz

Mapa z kostí - James Rollins | Audiokniha MP3 na Alza.cz

Mapa z kostí (2018) Přidal: Premek | Listopad 30, 2018. James Rollins. Kompletní audiokniha. Z anglického originálu Maps of Bones (Published by William Morrow) přeložil Zdík Dušek. Čte Jiří Schwarz. Natočeno 2018. Vydala Audiotéka, Bookmedia v roce 2018 (MP3, celková délka 20 hodin 33 minut).
Oproti prvnímu dílu je Mapa z kostí o hodně akčnější. Rollins se vykašlal na nějaké zbytečné kecání a pustil se do psaní pořádného akčního thrilleru, což je rozhodně dobře, protože popisování bitev a přestřelek je jeho silnou stránkou.