Sial

Peticenemocnicesusice.cz Sial Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

AUTOR: none

NÁZEV SOUBORU: Sial.pdf

POPIS

Sdružení inženýrů a architektů v Liberci (SIAL) se zapsalo do dějin české architektury 20. století kapitolou stejně významnou jako tvorba Jana Kotěry nebo práce českých kubistů a funkcionalistů. V létě roku 1968 je založil autor slavné věže na Ještědu Karel Hubáček spolu s Miroslavem Masákem a Otakarem Binarem. Brzy poté se k němu připojili nejnadanější absolventi pražských architektonických škol seskupení do Školky SIAL. Vzdor těžkým politickým podmínkám se SIAL dokázal prosadit doma i na západní architektonické scéně. Prestižní zahraniční časopisy mu věnovaly více pozornosti než jakémukoli jinému projevu moderní české architektury. Tato kniha se poprvé pokouší uchopit tvorbu libereckého sdružení v plné šíři. Její 24 členný autorský tým se při své práci opřel o archivní dokumenty i o zprávy v dobovém tisku. Po syntetizujících kapitolách o produkci SIALu v šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých letech následují rozbory pětadvaceti nejdůležitějších projektů a staveb a medailony patnácti nejpřednějších architektů SIALu, vše provázené téměř pěti stovkami reprodukcí.

Trávit čas knihou Sial! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Sial a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

SIAL

SIAL China is an integral part of the SIAL Network, the world largest network of food and drink fairs. In 2020, SIAL China will celebrate it's 20 anniversary. The show sets the benchmark for overseas companies stepping into Asia and China as well as providing valuable market insights, trends and innovations of the regional food industry.
2020年第二十一届SIAL China中食展将于9月28日至30日在国家会展中心(上海)举办,中食展于2000年成立,已经发展成为内外贸易并举的食品及饮料行业全品类大展!